25.04.2023

Díky výhře v Ostravě jsme vyhráli naši skupinu!

V neděli 23. dubna jsme odehráli utkání v Ostravě s místním RC Sokol Mariánské Hory. I když jsme nevyjeli v optimální sestavě, soustředili jsme se na odvedení dobrého výkonu. Věděli jsme, že se nám v Ostravě moc dobře nehraje, proto jsme nechtěli nic podcenit. Naším hlavním cílem bylo co nejvíce držet míč, zbytečně o nej nepřicházet a vyvarovat se technických chyb.

V první půli se hned v úvodu dostali do vedení domácí, po krátké chvíli jsme však dokázali skórovat i my a pak už jsme víceméně kontrolovali hru. Do konce poločasu jsme zvládli položit ještě další body a stav byl 12:28.

Do druhé půle jsme nastoupili v dobrém tempu, ale našimi zbytečnými chybami jsme se obírali o metry a v důsledku i o kontrolu hry. Soupeř začal velice tlačit a naší nedisciplinovaností, jsme mu poskytli několik trestných kopů, kterými nás neustále držel na naší polovině hřiště. Celkově druhý poločas moc krásy nepřinesl, ale nakonec jsme utkání doveldi do vítězného konce v poměru 17:33. Naše vítězství je o to cennější, že jsme si touto výhrou kolo před koncem základní části soutěže zajistili dobrou pozici pro play off.

Tuto neděli 30. dubna nás čeká domácí zápas s RC Havířov, součástí bude i slavnostní vyřazení :-) našeho hráče, kamaráda a neuvěřitelného dříče Karla "Vodiče" Opravila, přijďte mu minimálně zatleskat!

V neděli 7. května se na domácím hřišti utkáme v prvním kole play off se čtvrtým týmem české supiny. Pravděpodobně to bude RC Šumava Nýrsko, nebo RC České Budějovice.