04.05.2023

Vydařený rozlučkový zápas!

Na čarodějnickou neděli jsme doma přivítali soupeře z Havířova. Zápas byl velice speciální, jednalo se totiž o poslední utkání bystrcké legendy Karla Opravila v našem dresu.

Zápas začal ve vysokém tempu, chtěli jsme se s Karlem samozřejmě rozloučit vítězstvím, už po šesti minutách se měnilo skóre v náš prospěch díky kapitánovi Tomáši Galetkovi. Kop po pětce byl neúspěšný. V následujících minutách byla hra vcelku vyrovnaná, a to až do 20.minuty, kdy položil, po protlačeném rucku až do pětkoviště, naši druhou pětku Jan Novotný. Adam Putna pak zvýšil konverzí na 12:0.

Byli jsme stále při chuti, což vyústilo v další pěknou akci v 30. minutě. Obranou hostí po zahrání signálu proběhnul Petr Čermák a položil, i následný kop byl úspěšný. Nedlouho poté stejný hráč provedl akci jak přes kopírák a v 34. minutě už jsme tedy vedli 26:0. A to ještě nebylo vše! Těsně před poločasovou přestávkou vznikl na polovině hostů ruck a následně prošel až do pětkoviště zkušeně Karel Opravil a upravil stav na poločasových 33:0.

Do druhého poločasu jsme značně prostřídali a na hřiště se tak podívalo několi našich mladých nadějí, které rozhodně nezklamaly. V zápase uplatnili hlavně svou rychlost, ale i tvrdost a sílu.

Už v 44. minutě jsme přečíslili soupeře a Filip Holý položil, následují kop, tentokráte v provedení Lukáše Fialy byl úspěšný, stav 40:0. Hostům postupem času docházely síly, přeci jen dorazili v malém počtu, čehož využívali hlavně zmínění mladí hráči, kteří unaveného soka decimovali jednou akcí za druhou. V 51. minutě Filip Holý položil svou druhou pětku, Lukáš byl z konverze opět úspěšný. O sedm minut později si z mlýnu vylovil míč Karel Opravil, svým tradičním způsobem přešel přes obranu a položil další pětku.

Obrana soupeře dělala pod tlakem chyby, a toho využili mladí kluci, kteří znova dělali místo v obraně přečíslením. Sólo únikem proběhl Filip Holý a položil, po následném kopu po pětce se v 63. minutě skóre posunulo už na 61:0. V 71.minutě, po rozehrání autu, dostal míč znova Karel Opravil a sólo únikem po autové čáře skoro přes celé hřiště dokonal hattrick! Ihned po rozehrání znova velmi dobře sehráli nacvičenou akci útočníci, čímž vytvořili prostor kudy pronikl Filip Holý, který v poslední chvíli nahrál Richardu Urbanovi a ten v 74.minutě položil další body. Kop poté proměnil Lukáš Fiala.

V 78.minutě využil Havířov váhové převahy a tlačeným mlýnem ze hry položil čestné body. My jsme odpověděli z následujícího protiútoku, díky rychlým nahrávkám se dostal míč až k Lukáši Fialovi, který položil. Následující úspěšná konverze tak stanovila konečné skóre na 80:7.

Rozlučkový match se vydařil na výbornou, Karel byl následně, za mohutného aplausu auditoria, slavnostně „vyřazen“, což jsme stvrdili kvalitním třetím poločasem!

Karle, díky za všechno a ať se ti dál daří!

Sestava: Jan Novotný, Josef Klauda, Tomáš Černohorský, Bohdan Ivičič, Richard Urban, Jarek Šimek, Njabulo Madondo, Miloš Vrána, Tomáš Vrána, Adam Putna, Tomáš Neugbauer, Petr Čermák, Filip Holý, Tomáš Galetka(c), Lukáš Fiala, Jan Odehnal, Karel Opravil, Tomáš Budinský, Matyáš Ličeník, Filip Zvařič, Lukáš Kouba, Alexandr René Mišun, Ondřej Rorig