Zástupci RCB na Středoevropském poháru
26.08.2019

V sobotu 17. srpna RCB pořádalo turnaj v ragby 7 pro středoevropské mládežnické národní výběry chlapců do 16 let a dívek do 18 let, pohár olympijských nadějí.

Kategorie chlapců se účastnily Česko a Polsko, obě země tak sestavily dva sedmičkové výběry, a zahrály si turnaj mezi sebou. Po třech utkáních ve skupině následovalo vyhodnocení tabulky a další zápasy o první a třetí místo.

Naše reprezentace rozdělila chlapce do dvou týmů dle "odhadované" výkonnosti, Polsko vybralo rozdělení dle ročníků narození. Tým Polsko I se tak skládal ze starších hráčů 2003, a druhý tým z mladších hráčů 2004. Diváci přítomní na turnaji však jistě potvrdí že fyzický růst Polských hráčů by odpovídal i o několik let starším českým hráčům :-)

V prvním zápase tým ČR II, ve kterém hráli převážně naši hráči z RCB, utrpěl vysokou porážku, od týmu Polsko I. Následující zápas ČR I proti Polsko II jsme prohráli v poslední minutě. Turnajové rozlosování bylo neúprosné, a tak tým Polsko II musel po pauze jednoho zápasu opět nastoupit proti našemu týmu ČR II. Hráči předvedli velkou bojovnost i srdce a lehce unaveného soupeře přehráli.

Následný zápas ČR I proti Polsku I skončil opět výrazným výsledkem pro Polsko. Nyní následovaly utkání mezi sebou, které pro České kluky skončilo remízově. Škoda rozhodujícího kopu na háčko, který šel vedle.

Finále vyplynulo z výsledku jasně - ČR II proti Polsku I.

Hráči RCB - Tomáš Holík, Jakub Novotný, Lukáš Fiala a Dashzeveg Otgontugs hráli za tým ČR II a výrazně přispěli k jeho výkonům. Finále se na pohled zdálo jednostranné, nicméně naši hráči alespoň položili na konci čestnou pětku. Konečný výsledek 5:22  není nikterak výrazná prohra, za kterou by se měli naši kluci stydět.

Dívčí týmy přivítal Středoevropský pohár olympijských nadějí celkem tři. Kromě domácích českých dívek dorazily také týmy z Maďarska a Polska. Dívky tedy mezi sebou odehráli turnaj dvoukolově. Pro české dívky to byla poslední herní příprava před Mistrovstvím Evropy 7s U18, které se koná poslední prázdninový víkend v Polském Jarocinu.

České dívky celý turnaj vyhrály bez jediného zaváhání, nicméně zápasy s Polskem pro ně byli jistě zajímavé měření sil.

Za reprezentaci dívek nastoupila hráčka RCB Alice Anderlová, která se tak nesmazatelně zapsala do dějina našeho klubu, jako historiciky první odchovankyně RCB, která si zahrála v mládežnickém národním týmu. Premiéra to byla nadmíru úspěšná, korunovaná dvěma pětkami!

Výsledky chlapci U16:  
ČR II - Polsko I 0:38
ČR I - Polsko II 20:26
ČR II - Polsko II 17:14
ČR I - Polsko I 5:34
ČR I - ČR II 12:12
Polsko I - Polsko II 39:7
O 3. místo:  
Polsko II - ČR I  21:19
Finále:  
Polsko I - ČR II 22:5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výsledky dívky U18:  
ČR - Polsko 19:5
ČR - Maďarsko 50:0
ČR - Polsko 17:5
ČR - Maďarsko 52:0

 

 

 

 

 

Děkujeme Jihomoravskému kraji, městu Brnu a všem sponzorům za podporu.

Fotky Dana Tabarky ZDE.