15.06.2020

Úspěšný první jarní turnaj ve Vyškově
Dle rčení, že vše zlé je k něčemu dobré, se díky atypické sezoně podařilo uspořádat po dlouhé době turnaj pro všechny rugbistky dohromady. Areál ve Vyškově přivítal osm týmů žen, pět týmů dívek U17 a dva dívek U15. Hrálo se v novém atraktivním formátu RugbyX, v pěti hráčkách na každé straně.

Kvůli absenci týmů z Čech v nejmladší kategorii, si naše patnáctky zahrály tři zápasy proti výběru severní Moravy. Dvakrát zvítězily a jednou ne, ale víc než výsledky nás trenéry, rodiče na tribuně i ostatní diváky těšila aktivní, sebevědomá hra a nadšení holek po každém zápase. Je radost sledovat, jak holky rostou s každým tréninkem i zápasem.
 
Tygřice z U17 postupně vyzvaly Tatru, Petrovice, Severní Moravu a Babice. V prvním utkání a předčasném finále celého turnaje holky hrály s Tatrou vyrovnaný zápas, v závěru byly lepší, několikrát nesly jasné body, ale nerozehranost a nervy způsobily, že se končilo za stavu 6:6.
 
V dalších zápasech si holky uvědomily své kvality, začala fungovat týmová chemie a i přes výheň na hřišti a drobné bolístky zbytek turnaje zvládly vítězně. V celkovém hodnocení při rovnosti bodů s Tatrou skončily na skóre druhé, rozdíl činil pět, bodů, čili jedno položení…
 
Velmi nás těší, jak skvělou partu holky mají a dokážou se na hřišti podporovat a zastupovat. Vzhledem k okolnostem se v plné sestavě sešly letos poprvé hodinu před turnajem a přesto jsou schopny porážet týmy, které jsou spolu nepřetržitě.
 
Bohužel nás naši příznivci na Moravě do prázdnin neuvidí, další turnaj hrajeme v ramci MČR 7s v Praze na Markétě.
 
Foto: Marcela Milinková. Více fotek ZDE. A Věra Fialová. Její fotky ZDE.