Ve Zlíně vítězně
15.04.2019V sobotu 13. dubna jsme vyrazili na první jarní turnaj mladších žáků Oblasti Morava do Zlína. Po minulém víkendu, kdy jsme se na celostátním PYRFu moc nepředvedli a brali 17. místo, jsme se ve Zlíně koncentrovali výhradně na rugby, což bylo na hře znát. Koncentraci pomohlo pěkné, typicky listopadové počasí, které pořadatelé na turnaj objednali a my se tak chodili mezi jednotlivými zápasy schovat do kabin. Déšť a 3°C není úplně dobrá kombinace, která by nahrávala dovádění našich svěřenců, kteří tak rádi vyčerpají veškerou energii a bojovnost o přestávkách mezi zápasy.
 
Cestou turnajem jsme potkali domácí Zlín, béčko Olomouce, severskou alianci Ostrava+Havířov a ve finále áčko Olomouce. Se všemi soupeři jsme si poradili, což by za normálních okolností byl důvod k radosti. Nicméně světlo PYRFu na naši hru vrhá stín srovnání s konkurencí z Čech a zahraničí, která se nám díky většímu počtu odehraných kvalitnějších utkání pomalu, ale jistě vzdaluje. Nezbývá nic jiného, než začít na Moravě tvrdě pracovat na mládežnické základně, jejíž navýšení v konečném důsledku vygeneruje kvalitu.
 
Škoda, že jsme do turnaje nemohli postavit dva týmy, počet hráčů jsme na to měli. Nicméně odezva od rodičů na sms od trenérů avizovala počty pouze na jeden tým, který jsme pořadateli přihlásili. Je jasné, že mobilní operátoři nás v ČR ždímají, nicméně mi nepřipadá částka za 4 odpovědní sms za měsíc tak dramatická, aby mohla ohrozit jakýkoliv rodinný rozpočet. Jestli se však mýlím a tato situace hrozí, tak RCB je připraveno výše zmíněné náklady na mobilní komunikaci refundovat. Odhadovaná částka 4Kč /měsíc/hráč náš klub rozhodně nepoloží a my budeme na oplátku schopni nechat si zahrát na turnaji všechny do sytosti. ;-)
 
Výsledky:
 
RCB - Zlín    4:2
RCB - Mar. Hory+Havířov    2:0
RCB - Olomouc B    11:0   
finále: RCB - Olomouc A    3:2

 

 

 

Sestava: Jirka Ciboch, Beata Dvořáčková, Matouš Janáček, Jaroslav Jasínek, Radek Bauer, Marek Král, Dominik Lempera, Matyáš Menšík, René Michálek, Matyáš Peřina, Gabriel Turba, Šimon Trtík, Kristýna Urbanová, Ríša Urban, Oskar Vrána.