V Olomouci jsme jen vítězili!
09.05.2019

V sobotu 4. května jsme se, za téměř ideálního počasí, vydali na mládežnický turnaj do nedaleké Olomouce. I když jsme, oproti zvyklostem, tentokrát cestovali menším busem (galakticos nebyl), cesta s výborným šoférem proběhla absolutně v pohodě a po deváté hodině jsme parkovali v Olmyku u pěkného atletického areálu, kde se odehrávají také ragbyové bitvy.
 
Všechny týmy se postupně převlékli do našich krásných slušivých dresů a v 10:00 mohl turnaj plně vypuknout za přítomnosti mnoha diváků, zejména z řad rodičů všech hráčů.
 
V naší kategorii U10 bylo přihlášeno celkem 7 týmů - Olomouc Red a Black, Vyškov, Havířov, Mar. Hory, Zlín a samozřejmě náš RCB. Na rozdíl od našich kolegů z U8 a U12, jsme mohli postavit pouze jeden tým, který tvořili :
Míša Patsch, Matouš Janáček, Riči Urban, Šimon Trtík, Maty Peřina, Domča Lempera, Mára Král, Mates Menšík, Jara Jasínek, Betka Dvořáčková, Linda Svobodová a Kryštof Malenovský. Hrací doba byla stanovena na 1x8 minut a hrálo se včetně simulace mlýnů.
 
Od prvního utkání proti Havířovu jsme se do hry pustili s patřičným nasazením a vervou a po pěkných ragbyových akcích jsme zvítězili bez obdržené pětky (položení). Super je, že i střídající hráči měli obrovskou chuť do hry, takže jsme střídali téměř hokejovým způsobem, čímž byla herní vytíženost všech hráčů skoro stejná.
 
V následujícím zápase proti tradičnímu rivalovi z Vyškova jsme sice inkasovali první pětku, ale ani to nás nezastavilo na cestě k výhře v zápase. Naše hra už místy nabírá parametry kolektivního sportu, že si hráči dají 2-3 přihrávky a jsou schopni překonat soupeře nejen po individuálním průniku jednoho hráče, což je pro nás trenéry oku lahodící záležitost a zahřeje to i na duši :-)). 
 
I v dalších zápasech turnaje proti Olomouci, Mar. Horám a Zlínu jsme podávali výborné výkony a po celkovém skóre 32:2 jsme opanovali naši kategorii U10. Sladkou odměnu pro celý tým za výborné výkony převzali hráči od Dana Beneše, který je ambasadorem "moravský" tísně u mládežnického ragby. :-))
 
Už se moc těšíme na další domácí turnaj na našem hřišti.
 
Za trenérský tým   
 
Karel a Riči