V sobotu se nastavovala zrcadla
05.06.2019







V sobotu 1. června jsme vyrazili s U10 slavit den dětí stylově, na přebory do Vyškova. Protože jsme mohli postavit jen jeden tým, tak nám k cestě stačil jen minibus s 15ti sedadly, který hravě pojmul 11 playerů a doprovod. Vyškov nás vítal zavřeným a rozbombardovaným sjezdem "Vyschau Westen", takže jsme na chvíli znejistěli, jestli se náhodou nezačal realizovat plán, cenou Magnesia Litera oceněných, brněnských blogerů KKRD boys. Naštěstí to byl jen planý poplach a nás čekal perfektně připravený areál doplněný pro tento turnaj (po vzoru RCB:-)) stany. Jsme rádi, že se k nám v tomto někdo přidal a udělal dětem zázemí, protože pohled na oblohu sliboval tropy.

Los k nám byl přívětivý a na začátek turnaje jsme nedostali hned jednoho z favoritů. Nicméně hubené vítězství 2:1 nad borci z Olomouce dávalo tušit, že buď dnes není náš den, nebo se ostatní lépe vyspali. Následovalo povinné vítězství 4:1 nad Českými Budějovicemi a těsná výhra 2:1 nad silnými Petrovicemi, která nás již bez ohledu na další výsledky posílala do odpolední skupiny o pohár. Tam jsme si ale ze skupiny přinesli lekci od Sparty 0:4 a těsnou porážku 1:2 s Říčany. Tohle utkání jsme měli zvládnout, ale bohužel nás dvě individuální chyby na začátku utkání poslali do kolen, ze kterých jsme se, i přes výrazně lepší výkon ve druhé půlce, již nezvedli. Nicméně za toto utkání zaslouží tým poděkování a obdiv, že nesložil zbraně a bojoval až do konce. 

S obědem na nás jako vždy padne útlum a nejinak tomu bylo i tentokrát. Řešením zřejmě bude, nezatěžovat dále klubovou kasu vícenáklady na společné stravování, protože nám to evidentně nesvědčí!:-P K odpolednímu útlumu taky přispěla oblíbená kratochvíle RCB U10, hra na honěnou. Do ní se obvykle zapojí všichni, o kterých během zápasu ani nevíte, že na hřišti jsou. Budeme muset asi na trenérské školení do Říčan, na Tatru, Pragu či Spartu, jejichž děti o přestávkách odpočívají, dívají se na zápasy soupeřů a veškerou energii pak vypustí během zápasu. Mi to děláme naopak, a proto následovaly debakly 1:7 s Tatrou a 1:5 s Pragou. V těchno utkáních se jasně ukázala nevyzrálost našich "hvězd", které si buď na něco stěžovaly, propadaly hysterickému pláči, či se nechávaly bolestínsky ošetřovat. Tvrdá práce tak zůstávala na ročníkově mladších. Těm patří velký dík, jak tým táhli ve chvílích, kdy nám to nešlo. Když se k Ríšovi, Trťovi a Tobymu přidají příští rok bomarďáci Hanáci z U8, tak se máme na co těšit. V posledním utkání s překvapením turnaje Ostravou (postoupila nečekaně na úkor domácího Vyškova) jsme udělali za turnajem alespoň vítěznou tečku 2:1 a obhájili pozici č.1 na Moravě.

Turnaj nám 5tým místem opět nastavil zrcadlo, že na týmy z top českých klubů prostě ztrácíme (1.Sparta, 2. Praga, 3. Říčany, 4. Tatra), protože nemáme disciplínu. Disciplínu pro trénink, pro utkání...

Víme na čem máme pracovat a máme před sebou ještě dva turnaje, kde můžeme ukázat, že jdeme správnou cestou.

Fotky Martiny Jurdákové ZDE.