RCB promo tour Břeclav

03.07.2019


V sobotu 29. června jsme se vydali na poslední jarní turnaj do Břeclavi. Domácí RC Břeclav začíná pracovat s mládeží, a tak je třeba jeho snahu podpořit. Domácí spojili turnaj s dětským dnem, takže nás přivítalo hřiště ozdobené skákacím hradem, vozem na svoz odpadků místního sponzora, stánky s občerstvením a posezením pro návštěvníky.

Hřiště v Břeclavi se nachází v lokalitě Ostrov, na adrese Pastvisko, což nejsou zrovna názvy, které by evokovaly v mysli obraz vzorně střiženého pažitu. Nicméně domácí se opravdu snažili a vál byl parádní, včetně vzorně vyznačených hřišť pro všechny kategorie a barelů s vodou pro osvěžení. 

Turnaje se kromě domácího RC Břeclav a RCB, zúčastnil také RC Jimi Vyškov. Konec sezóny a bídné počty plejerů všech klubů nás donutily hrát opravdu sluníčkářsky. Takže ve třech sadách dresů - bystrckých, břeclavských a vyškovských - se střídaly vždy dva týmy v každé kategorii, protože více hráčů nebylo k dispozici. Na výkony to však nemělo prakticky žádný vliv, hrálo a fandilo se na plno a k vidění byly krásné výkony individuální i týmové.

Plusem systému byla i přestávka na změnu garderóby mezi zápasy, která se v tropickém počasí všem hodila. Divákům to bylo evidentně taky jedno, ty nadchly spíš speciality z trhaného vepřového masa, takže na tropickém Ostrově v Lundenburgu vládla pohodová ragbyová atmosféra. Výsledky proto nejsou vůbec důležité, protože v sobotu vyhrálo ragby na celé čáře!

Doufejme, že se to odrazí v rostoucí mládežnické základně místního klubu, abychom nemuseli jezdit na tripy jen na nehostinný sever, ale mohli co nevidět vyrážet i na slunný jih!;-)