Rodiče museli mít radost

18.09.2019


Největší diváckou podporu na domácím turnaji v sobotu 14. září, který jsme mohli uspořádat jen kvůli lapáliím Havířova s jejich hřištěm, měla kategorie U10. A divákům se turnaj musel líbit. Sešlo se 7 týmů, z toho dva týmy domácího RCB. Chyběla U10 RC Olomouc. Že by snad podpora tohoto klubu ze strany ČSRU, vazba s místním polytechnickým učilištěm, či spolupráce ČSRU s Palackého univerzitou nenesla ovoce? Je pravda, že jediným legitimním důvodem, "proč právě Olomouc", je kvalitní vlakové spojení s Prahou. Tomu nedokáží konkurovat ani tři fantastická hlavní nádraží v našem Brně. Ale zřejmě to asi nemá přímý vliv na zrání mládežnické základny. Možná by se měli olomoučtí inspirovat v nedalekých Lošticích, kde jim to dlouhodobě zraje pěkně!

Tým RCB Black byl složen ze zkušených hráčů, i když někteří jsou nováčky v kategorii. Přece jen 4letý pobyt dvojčat Hanákových v kategorii U8 musí být někde vidět.  Boys doplnili matadory Ozyho, Ritchieho, Tobyho, Trťu a Sofču tak, že tým zakončil turnaj s impozantním skóre 41:2. Což je moc a z hlediska rozvoje hráčů to není moc dobře. A to nám pro nemoc chyběl Květko, který na trénincích pracoval nejlépe ze všech!

Druhý tým RCB Orange nám tak v podstatě udělal větší radost než Galacticos z týmu Black, protože příjemně překvapil. Lídrem týmu byl Gaboš, kterému evidentně prospělo soustředění, progres je vidět i u Kryštofa a Maxe a parádně hrála Terka a nováček Kuba W. Třetí místo tak Oranžovým uniklo jen o skóre. Gratulujeme! Je vidět, že cesta se dvěma týmy, jedním zkušeným a druhým "nováčkovským" je správná a generuje nové lídry a učí děti převzít svůj díl odpovědnosti za roli v týmu. Výkony obou týmů byly optimistickým vykročením do podzimní části sezóny a věříme, že další týden na Dragonu uděláme druhý krok tím stejným směrem!

Speciální poděkování patří kostelíčku u sv. Augustýnka za přímluvu za dobré počasí, sluníčkovému řediteleli sv. Davidovi Mynářovi, kterého nerozhodila ani situace, kdy Havířov odhlásil tým U8 pět minut po zahájení turnaje, sv. Heleně Hřebíčkové za služby její "domácí cukrárny", která jela na plný výkon už druhý týden po sobě a čertovské Janě Trnkačce za péči o pitný režim. Výše zmíněné jen podtrhlo parádní dojem z celého turnaje, který byl tou nejlepší reklamou na mládežnické rugby!

VV