Desítky dobyly Krmelec arénu!

07.10.2019V sobotu 5. října jsme poprvé vyrazili šířit slávu RCB a dělat ragbyovou osvětu do Nového Města na Moravě. Místní Titáni správně pochopili, že jestli má mít jejich úsilí delšího trvání, tak musí začít pracovat s mládeží. A protože víme, že tato osvětová činnost chce velké srdce misionářů a alespoň trochu pootevřený měšec radnice, rádi jsme turnaj 
podpořili.

Na cestu jsme vyrazili pěkným, pohodlným patrákem s naším oblíbeným závodním řidičem, takže o čas dojezdu nebyla žádná obava, přestože jsme čtvrt hodiny čekali na Trtíky, než se vybucají do růžova!:-) Dle předpokladu cesta za vydatného deště utíkala velmi rychle, dokonce tak rychle, že si jeden z našich playerů stihl odložit svou snídani do igelitového sáčku a v Nedvědicích udělat malou zdravotní procházku. Do Petrovic u Nového Města jsme tak dorazili přesně v 9 a rádi jsme viděli, že za branou místního učiliště, které vytvořilo zázemí turnaji, naši kolegové z Vyškova a Dragonu uspořádali malou výstavku historických autobusů. Takže se nenaplnili černé předpoklady a my byli rádi, že budeme mít proti komu hrát.

Titáni se opravdu pochlapili a v jejich Krmelec aréně  (dle stylově pojatých přístřešků) vystřihli parádní zázemí pro turnaj se stany, bufetem a čajem zdarma, takže nepřízeň počasí (déšť a teplota 5 stupňů) nebyla překážkou. Budeme muset domácím doporučit ať naváží družbu s nějaký místním kostelíkem, protože to vypadalo, že je Mrakomor trestá za to, že se nemodlí. Hřiště je však postavené na nějaké struskové navážce a bezvadně odvádí vodu, proto se nakonec žádné bahenní lázně nekonaly.

Rychle se převlékáme, rozcvička a jdeme na to. Do turnaje stavíme tentokrát jen jeden tým, protože předpověď počasí asi některé rodiče vyděsila. Zřejmě si budeme muset znovu připomenout, že déšť (ani ten kyselý:-)) nikdy nikoho historicky nerozpustil a termoprádlo, horký čaj a teplá sprcha po turnaji jsou dostatečné pomůcky, aby si děti mohly hru užít i když prší a je zima.

V turnaji začínáme málem první letošní prohrou na moravské poli s RA Brno vyztuženou Zlínem. Nakonec vítězíme 3:1. V utkání byla nejlepší na hřišti Terka, která si snad jako jediná pamatovala co trénujeme a dělala to i v zápase. Následoval, už taky tak nějak tradiční fén, který si tentokrát vzal na starost jindy velmi klidný a mírný Riška a pošetřil tak hlasivky VV.

Odnesl to Dragon poměrem 6:1. Utkání s Vyškovem zvládáme poměrem 4:0 a tak trochu v exhibičním rytmu 5:0 i poslední utkání s unaveným Havířovem. Havířovští totiž zvolili pro ně netypickou dopravu mikrobusy, namísto osvědčeného vlaku a podařilo se jim dorazit až o půl dvanácté, přestože turnaj začínal v 10 hod. Hráli tak všechna tři utkání za sebou a match s RCB byl ten poslední. Ale jsme rádi, že Havířovští pozdě, ale přece dorazili, na rozdíl od playerů z Olomouce a Ostravy. Těm by se v NMnM líbilo, bo klobása v bufetu byla tak černá, že by ji mohli vydávat za ostravskou a štajgři ze severu by se mohli cítit jako doma. Doufám, že je uvidíme alespoň příští sobotu, kdy jedeme na turnaj k nim, do Ostravy.

Do té doby trénujeme v obvyklých dnech a časech, protože máme na čem pracovat. Připomínám, že každé počasí je pro rugby ideální a očekávám hojnou účast!

Rugby zdar!

Foto: Miloš Neumann (RC Titáni). Více fotek ZDE.