Úspěšná severská výprava

17.10.2019V sobotu 12. října nás čekala první a poslední severská výprava podzimní části sezóny 2019, výjezd na turnaj do Ostravy. Druhá severská štace letos padla kvůli zničenému trávníku v Havířově, který padl za oběť oslavám Dne města Havířova. Nevím, jak se může něco takového slavit, nicméně místní na to mají jiný názor a oslavy byly zřejmě tak vydařené, že hřiště bude na hraní k dispozici až na jaře! Je to prostě kraj razovity.

Sokolům z Mariánských Hor se letos výlety z domácího hnízda moc nedaří, do Nového Města zapomněli přiletět úplně, tak jsme se těšili, že v domácím hnízdě budou v plné síle. Již tradičně Galacticos vyrazili patrovým busem, tentokrát značky Setra, tak nějak stylově s nápisy Victoria na bocích, které firma Svída také stylově doplnila logy RCB.

Cesta utekla rychle a my bezpečně dorazili do Ostravy. Potíže začaly v Mariánských Horách, kde se radnice snad odjakživa snaží vylepšit stav místních komunikací, což je činnost jistě záslužná, nicméně změť uzavírek a rozměry komunikací nepomáhaly hladkému přistání našeho zaoceánského parníku. Řidič však v pravoúhlých uličkách manévroval zkušeně, jak všemi oceány světa zocelený kapitán plachetnice z Victoriánských dob, a po krátké poznávací plavbě Mariánskými Horami, která za to vážně nestála a nesnese srovnání ani s výletem na Kokořín,
jak trefně glosují Cimrmani, nás bezpečně dopravil na místo.

Místní zřejmě začali blíž spolupracovat s blízkým kostelem Panny Marie Královny, takže počasí si vymodlili luxusní, sluníčko svítilo, teplota byla trenýrková, místní stadión připravený, tím pádem show mohla začít. Škoda, že bez Dragonu, který dal přednost výletu do Vídně, kam se chystáme také, ale až budeme mít splněné domácí povinnosti.

Těsně jsme nemohli postavit dva týmy, ale chápu, že v pořadí již třetí oslava kulatých 9tých narozenin, či návštěvy u babiček nesnesou odkladu.  Takže jen jeden tým a nabitá "lavička". Rozcvičky ve sluníčkářském duchu se ujímá živoucí
"ledžend" RCB, v nouzi hrající trenér mužů Džacomo Cornacchia, který děti rozdováděl tak, že zahajujeme  katastrofálním, nesoustředěným výkonem proti Vyškovu a utrpěnou výhrou 1:0. Takže z hrušky dolů, VV startuje fén a domácí Sokoly sfoukneme z oblohy poměrem 6:2. Pak už nám to jde od ruky docela pěkně, Olomouc 3:0, Zlín 4:0, Havířov 10:0, takže protáčíme lavičku, aby si zahráli všichni do sytosti.

Nejlepším hráčem byla bezkonkurečně Sofča, ze které nám roste playerka skutečne hodná Galacticos! Některé "hvězdy" týmu momentálně zažívají období vzdoru, takže rady trenérů na úrodnou půdu moc nepadají a forma
jde dolů, což dává prostor Miškovi, Fildovi, Tobymu a Terce, kteří poslouchají a rázem tvoří hru. U Trti budeme muset zjistit, jak nastartovat jeho tryskové motory dřív než ve  třetím špílu. Máme na to týden, než vyrazíme na mezinárodní turnaj PYRF, kde nás bude čekat těžká pražská konkurence, která nám nic nedaruje. Zvlášť poté, co jsme je potrápili na ORFu. To je motivace do další práce, takže trénujeme v obvyklé časy a doufám v hojném počtu!;-)

VV

Foto: Tomáš Křesálek. Více fotek ZDE.