Zlínská "21"!

31.10.2019


V sobotu 26. října jsme vyrazili do Zlína na turnaj pojmenovaný po slavném "mrakodrapu", kde v pojízdné výtahové kanceláři úřadoval sám pan generální Baťa, který dostal Zlín pořádně na mapu. Vždyť před příchodem rodiny Baťů měl Zlín na začátku 20. století s bídou 3tis obyvatel a významem značně zaostával za stejně "velkými" Vizovicemi, které se díky známé pálence těšily výrazně lepšímu renomé! Proč se turnaj jmenuje Zlínská jednadvacítka jsme se nestihli zeptat, protože jsme tentokrát přijeli vyloženě na čas. Náš tovární jezdec James Hunt měl asi zase lepší ryto než letět s Galacticos na půl dne na výlet, a tak jsme opět vypluli Victoriánským parníkem. Řidič s absencí dechu VV na svém zátylku pojal svůj sobotní job opravdu jako výlet a nám trvalo snad 40 minut než jsme opustili Největší zatáčku mezi Prahou a Vídní. To bychom snad byli v Zábrdovicích rychleji již zrušenou tramvajovou linkou č.21, což by bylo vzhledem k číslu tratě navíc velmi stylové!

Takže rychle se převlékat a jdeme na to. Začínáme hned s největším moravským soupeřem v kategorii, s Vyškovem, který hraje turnaj od turnaje lépe. Naši mistři světa amoleta, snad pod dojmem úspěšného představení na PYRFu či uklidnění tím, že jim nehrozil fén VV, poprvé padají na Moravském poli 2:1! Ritchie senior je donucen zahodit svůj stoický klid a po důrazné domluvě nám to začíná lítat o poznání lépe a sestřelujeme Sokoly z Mariánských hor 5:0, s velmi dobrou Olomoucí si poradíme 2:0, s Akademiky 9:0 a s bojovnými domácími Valachy 2:0. Borci z Vyschau se však ukazují jako grandi a po remízách se Zlínem a Olomouckými Tvarůžky nám přenechávají první místo! Děkujeme!

Z výkonu, zejména na počátku turnaje, však zůstává jistá pachuť na patře, se kterou si neporadila ani místní exkluzivní klobása s medvědím česnekem, kterou  s grácií sobě vlastní servíruje místní ledžend, sám "PAN Daniel Carter" Kotík, a která nás svou dlouhodobou kvalitou přesvědčuje, že mohou být na světě stabilní i jiné věci než tlaková výše nad Azorama. Kéž by byla takhle stabilní i hra našich borců! Další sobotu nás čeká Vyschau, počasí nám přeje, hřiště je v kondici a my trénujeme v obvyklé časy a doufám v hojném počtu, protože máme stále na čem pracovat. Momentálně trochu spíme a konkurenti nám začínají nepříjemně dýchat na záda, takže BUDÍČÉÉÉK!:-)