Letošní setkání ve VIDA parku mělo rekordní účast

16.12.2019


Sobota 14. prosince byla poslední letošní, kterou jsme věnovali našemu krásnému sportu, a tentokráte ne hře samotné, ale tradičnímu adventnímu setkání rodičů a hráčů s vedením klubu. Již potřetí se tak, díky firmě HITmedia, stalo v prostorách VIDA parku. 
Předchozí pátek 13. naštěstí neměl na docházku vliv a my se tak sešli v rekordním počtu. Naopak již 15 minut před otvíračkou stál u bran VIDY štůdl informací chtivých členů RCB, který vypadal, jak fronta před Tuzexem v Jalta pasáži třicet let zpátky.
Dorazila dokonce i část Klubu Angažovaných Maminek RCB, který se den předtím zvesela staral o prodej klubového oblečení, svařáku a módní přehlídku.
 
Pohled do zaplněného auditoria byl radostný, méně radostně vypadali zaměstnanci VIDY, neboť jsme rozdali skoro 90 lístků a takový počet šikovných malých ragbystů, schopných cokoliv během chvíle rozebrat na prvočinitele, by přidělal vrásky i zkušenějším harcovníkům. To jen trenéři RCB a rodiče bohorovně zhlíželi z piedestalu, neb nás i vás už máloco může překvapit. 
 
Slova se zkušeně ujal náš Prezident PH a stručně představil rodičům klub, jeho hospodaření, plány a vize do budoucna a několik novinek. Nejvýraznější z nich bude nový informační systém Edookit, který začneme používat v komunikaci s členy a rodiči. Objasnil přítomným jednoduše a pomocí pouhých sedmi slidů i několik méně známých, ale důležitých informací ohledně chodu našeho klubu a vyzdvihl práci Václava Vorla, který jde příkladem v brigádnických hodinách!:-) 
 
Následovala plodná debata trenérů jednotlivých kategorií se "svými" rodiči, ze které vzešlo několik zajímavých návrhů a možností. Atmosféra akce byla jako obvykle pohodová a jsme rádi, že jste se dostavili v takto hojném počtu, za což děkujeme!
 
Nakonec i expozice neutrpěla žádné vážnější šrámy, takže jsme se kolem poledne všichni rozešli radostně do svých domovů na sobotní oběd a vstříc světlým zítřkům našeho klubu. Připomínáme, že jak si je napíšeme, je jen na nás. 
 
Další akcí RCB bude společná návštěva výstavy o "zakladateli" českého rugby Ondřeji Sekorovi, jehož jméno nese náš areál, a kterou připravilo Moravské zemské muzeum. Vizuál výstavy je tak nějak přirozeně v oranžovo-černých barvách bystrckých Galácticos, za což MZM děkujeme! 
 
RCB