První zimní!

19.01.2020V sobotu 18. ledna jsme se poprvé sešli k prvnímu zimnímu turnaji, který pro kluby z Moravy připravil brněnský Dragon, kterému tímto děkujeme! Paní zima v Brně zřejmě se sněžením čekala až na tento turnaj, takže příště bychom doporučili ho naplánovat na datum před Vánocemi, aby se dalo o svátcích sáňkovat. I když ono to kolo je taky vlastně fajn, jak tvrdí někteří zasvěcení! :-)
 
Formát halového turnaje je takzvaně "po kategoriích", kdy nejdřív hrají svůj miniturnaj nejmladší U8, pak U10 a po jeho skončení hrají svůj vlastní turnaj U12, což nenahrává klubům, které cestují z větší dálky. Pro ně je to buď náročné na dopravu, kdy každá kategorie cestuje zvlášť, anebo je to náročné na nervy trenérů, kteří musí krotit nudící se děti, které buď dohrály, nebo teprve hrát budou a jedni čekají na druhé, protože přijeli všichni společně busem.
 
Hrálo se, jako obvykle, v nafukovací hale na Janouškové, která svými rozměry stačí max na zápasy kategorie U8, takže přesto, že se U10 hrálo, po dohodě, v rozumných šesti hráčích místo v sedmi, tak někdy byla na hřišti větší tlačenice, než je pro tuto věkovou kategorii vhodné. Chceme po dětech, aby hledaly a využívaly volný prostor, ale když žádný není, tak se tento pokyn znějící ze střídačky stává nejen zbytečným, ale i trochu komickým!
 
Do turnaje se přihlásilo pět týmů - domácí Dragon, RA Brno, 2x Vyškov, před kterým ve světle výše zmíněného musíme smeknout a 1x RCB. Týmů mohlo být o jeden víc, kdyby rodiče malých Oranjes reagovali na sms od trenérů a potvrdili účast svého renesančního potomka a to ideálně včas. Je asi na čase vyvrátit jeden, zřejmě zažitý, mýtus, že potvrzení účasti  v pátek v 21:30 hod je pro každého trenéra fantastická zpráva, která mu zvedne náladu natolik, že buď objedná v hospodě rundu pro celý stůl, nebo si doma u TV zatančí s celou rodinou haku! Věřte, není to pravda!
A tak máme v turnaji přihlášen jen jeden tým a k dispozici 14 hráčů. Klidně jsme mohli postavit týmy dva, každý s jedním náhradníkem, kdyby nám lépe fungovala ta prokletá komunikace. Takže si v podstatě nikdo moc nezahrál, protože trenéři museli střídat jak na hokeji.
 
Hra samotná se nám však kupodivu dařila, přestože se momentálně v přípravě vlastně ragby vůbec nevěnujeme, protože nemáme kde. V prvním utkání porážíme modrý Vyškov 4:1, v dalším Vyškov červený 6:1, pak Akademiky 6:0 a nakonec v tradičním derby Dragon 5:0. Na čas 1 x 6 min to nejsou zrovna vyrovnané výsledky, o kterých nevíme, jestli jsou zapříčiněné tím, že naši konkurenti třeba netrénují vůbec, nebo tím, že Oranjes U10 měli po půstu prostě na ragbíčko chuť! Doufáme, že chuť sportovat nám vydrží a budeme se nadále v hojném počtu potkávat na dalších trénincích!