Nejtěžší bylo derby!

25.06.2020

V sobotu 20. června jsme odehráli skoro domácí turnaj na hřišti našich brněnských kolegů z Dragonu Brno. Studnice nápadů, jak podpořit image RCB jako moravských Galacticos ještě pompéznějším způsobem dopravy na místo činu, zůstala zatím nevytěžena. Nevíme, zda důvodem byly dozvuky epidemie Covid-19, nedostatek času na realizaci, či absence letiště v Cacovicích, kde by mohl přistát RCB speciál vypravený z mezinárodního letiště v Medlánkách, které máme za humny. A tak jsme v rámci naší vrozené skromnosti zůstali pouze u tradičního vítězství.

Do turnaje jsme postavili taky tradičně dva týmy. Zkušenější tentokrát nastoupili v nových tmavých dresech jako "Black", aby je po vzoru zatím ještě stále slavnějších "All Blacks" pokřtili prvním vítězstvím. Naopak oranžovou sadu, nasycenou gloriolou takřka dvouleté série bez porážky na Moravském poli, vyvětrali méně zkušení. A tato zdánlivě banální alchymie zafungovala. Black prošli turnajem jako nůž máslem a v 6ti utkáních dostali jedinou pětku, a to v derby. Nicméně se nejednalo o derby s Dragonem Brno (to skončilo 3:0), ale o zápas proti druhému týmu RCB! Takže to vypadá, že nejvyrovnanější matche v kategorii U10 se pravidelně odehrávají každé po a pá na bystrckém břehu Svratky, kde by podle básníka Vítězslava Nezvala měl kvést Rozrazil, ale asi tam kvete i mládežnické rugby. 
 
Slušně si vedla i rezerva, které oranžové dresy přinesly první dvě vítězství nad Havířovem a RA Brno, kříž s Olmikem a těsnou prohru 1:2 se Zlínem. Kdyby se podařilo zvládnout i tato dvě utkání o chloupek lépe, tak jsme si ze hřiště Dragonu odvezli vítězné double!
 
Škoda, že se turnaje tentokrát nezúčastnili borci z Wyschau, kteří podlehli vábení pozvání na přáteláček do Přelouče za pívo a párek a okradli tak všechny ostatní o další dvě utkání. Nicméně my se na ně nezlobíme, protože víme, že to mají těžký, jak už sepsali Magnezií Literou ověnčení blogeři KKRD boys v textu symbolicky nazvaném Den hrůzy. My jen doufáme, že se tento nešvar nerozšíří a na posledním turnaji příští sobotu v Havířově se zase sejdeme v plném počtu!