Desítky v Ostravě zrcadlově

14.09.2020V sobotu 12. září jsme vyrazili na první podzimní výjezd do Ostravy. Přípravy se nesly v lehce přituhující koronavirové atmosféře, a tak jsme byli v očekávání jak to celé proběhne. První omluvenka přišla z nečekané strany, a to od dvorního dopravce, který hlásil, že "zaoceánský patrový parník" je v servisu. Proto nám tentokrát příliš nevadily další omluvenky stran hráčů, protože se tím zvětšovala pravděpodobnost, že se v pohodě vejdeme do "nízkého sporťáku". Nižší těžiště a Hunt za volantem dávali dohromady naděje na rekordně krátký přepravní čas. Toho jsme nakonec dosáhli i s třešničkou v podobě skalpu stíhací policejní Ochcávky na dálnici.

V Ostravě nás přivítala uvolněná, takřka plážová atmosféra. Ředitel turnaje bosky a se slamáčkem na hlavě celé dění jemně usměrňoval, spíše než aby ho dirigoval, za mixážním pultem prezident Ostravského klubu dával průchod svému ostrovtipu a potvrzoval pověst jedničky mezi speakry jižního Polska. Turnaj byl nalosován na dvě skupiny, aby se z něj, po třech odehraných zápasech, stala skupina jedna a hrálo se systémem každý s každým. Důvodem pro změnu systému v průběhu turnaje byla ztráta týmu Havířova, který zmizel či se vůbec neobjevil. Což je nějvětší záhadou, protože pořadatelé si zapisovali skutečný počet týmů po příjezdu, se slovy, že "nema cenu nic chystat dopřéédu, bo je to pak ve finale stejně jinak"! A v tomto duchu se nesl celý turnaj. Týmy se mohly převléci v šatnách, které pak musely vyklidit a campovat pod širákem na tribuně. Patronka nedalekého kostela Panny Marie Královny pravděpodobně na den svého svátku slíbila dobré počasí a důvěra místních je zřejmě výrazně vyšší než na RCB, a tak domácímu klubu dovoluje šetřit náklady za pronájem stanů pro případ nějaké sloty.

Do turnaje samotného jsme tentokrát postavili jen dva týmy, které hrály s podobným výsledkem, jen tak nějak zrcadlově . Zkušenější Black pětkrát vyhráli a jednou remizovali s týmem Olmiku a Orange pětkrát prohráli a jednou remizovali s domácími Sokolíky. Takže naše barvy tak nějak symbolicky ohraničily tabulku z obou stran.

V týmu Black je potřeba vyzdvihnout výkony Sofči, která hraje svoji vlastní ligu a je úplně někde jinde než ostatní. Tým Orange táhl Táda alias Mr. Yoda, který by však potřeboval, aby s k němu aspoň někdo občas přidal. Playeři z Orange totiž výjezd do Ovy pojali jako výlet. Mezi zápasy si bezstarostně hráli, radost se podívat. A pak si stejně bezstarostně počínali i v zápase, kdy to vypadalo, že hrají rugby poprvé v životě. To bylo spíš k pláči. Takže je tento týden čeká opakování, aby si třeba vzpomněli, co je to skládka.

Zůstáváme pevní a klidní a těšíme se na další sobotu kdy hrajeme skoro doma!