Jako doma!

23.09.2020
V sobotu 19. září nás čekal skoro domácí turnaj na Cacovickém ostrově. Úvodem je nutno konstatovat, že je to prakticky náš nejoblíbenější turnaj! Nemusíme nikam vstávat, nikam cestovat, nikoho přepočítávat, nikomu hlídat baťůžky... ani nikomu psát kdy se vrátíme. Prostě jen přijedeme s taškou dresů a pár míči na místo, kde už jsou hráči, které sem teleportoval někdo jiný. Paráda! Třeba v baseballu, basketu i fotbale už tuto auto dopravu, ve smyslu vlastní dopravy, zavedli dávno. My tak nějak postaru preferujem stále auto dopravu, ve smyslu silniční a věříme, že v buse se buduje team spirit. A tak si dál přiděláváme práci. O to víc si pak vždycky užijeme právě turnaj na Dragonu.

Do turnaje jsme postavili už zase tři týmy Orange, Black a White, domácími pořadateli překřtěný na "Tygři". Čekali nás tentokrát jen soupeři z Havířova, RA Brno, Zlína a dva týmy domácích. Absentovali playeři z Wyschau, Olmiku a Ostravy. Nevíme co bylo důvodem jejich absence, každopádně nás ošidili o tři utkání, ve kterých jsme mohli sbírat další zkušenosti, takže jim "děkujeme"! V turnaji tedy bylo šest týmů z Brna, které obsadily prvních pět příček a jen dva přespolní. S takovou si příští rok můžeme založit "Brněnský otevřený přebor", na turnaje budeme jezdit šalinou a pohodičku si budeme dělat každý týden! A když už se snad někdo uráčí dorazit, tak ho necháme pochopitelně štrejchnout. Tak nějak komunitně, rozvojově.

Po absenci, zdůvodněné oslavou babiččiných 70tin, se do sestavy nejzkušenějších Orange vrátili bros Hanákovi a bylo to znát. Pozitivem turnaje bylo taky, že Trťa přestal hrát kuželky a pochopil, že ke skórování není zapotřebí se srazit postupně se všemi hráči soupeře. Blonďáci Wenda, Sofča a Alex soupeře nešetřili, jako kdysi Vikingští nájezdníci. Skóre 6:0 s druhým týmem v turnaji mluví za vše. Třetí celkově byli RCB Black, kde nám zápas od zápasu rostou Albi, Táda a Kuba. Největším překvapením však byl Maty, který byl na prvním turnaji a svými výkony v bílém dresu White si hned řekl o černý dres Black. Respekt!

Závěrem, se skromností nám vlastní, můžeme konstatovat, že nejhezčím zápasem v turnaji bylo derby Orange x Black 6:3, na které se můžete přijít podívat kdykoliv v tréninkových dnech po a pá mezi 17 a 18 hod na hřiště RCB v Bystrci a rovnou si můžete rugby vyzkoušet!;-)