Držíme normu!

30.09.2020V sobotu 26. září jsme vyrazili na turnaj do těžce zkoušeného Havířova. O vzniku tohoto města samotného psali blogeři KKRD boys, nebo cestu do Havířova glosoval sám trenér Hrouzek z kultovního seriálu Lajna. A to jel svým Mustangem a nikoliv autobusem s bubákem za volantem! James Hunt za sebe totiž nominoval náhradníka, kterému jen těsně unikla role v pohádce S čerty nejsou žerty, kde by mohl hrát čerta minimálně v hodnosti vraníka a dvojička řidičů Karel a Karel z filmu Účastníci zájezdu by se taky mohla ještě učit. Takže tentokrát nikdo ani na vteřinu nezapochyboval, že kávovar či palubní minibar nám budou věci zapovězené! Předpověď počasí, slibující all day chcanec a teplotu kolem 10ti stupňů celsia, znejistila i Václava Vorla, který proti svým zvyklostem a přesvědčení vytáhl dlouhé kalhoty ještě před koncem října. O to větší překvapení bylo, že někteří hráči jeli v hracích štulpnách a termo triku maskovanými pod civilem už z domu, aniž by měli sebou náhradní ponožky či tričko na převlečení. Asi zřejmě budeme muset udělat opět osvětu a upozornit na dosud nepřekonanou meteo "apku", kterou je ranní výlet na balkón před odjezdem. Ten toho totiž ukáže mnohdy výrazně víc než bezcílný dlouhý a moudrý čumění do callu na slavné Nory, které je ale pochopitelně výrazně více "in"!

Poslední překážkou v turnaji byla sluníčková revolta reprezentantů jednoho nejmenovaného velkoklubu z jižní Moravy, jehož zástupci, za trenéry převlečené maminky, nutili pořadatele, aby turnaj kvůli špatnému počasí zrušil. Naštěstí zdravý rozum převládl a my tak za 20 tis Kč nejeli 2,5 hod do Havířova, abychom si tam řekli, že nehrajeme a jeli zase 2,5 hod zpět. Navíc se naši Havířovští hostitelé ukázali jako dobří křesťané, jejichž prosby byly vyslyšeny a v půl jedenácté se "rozednilo" a přestalo pršet. Nemalou zásluhu na tom jistě měly i přípravy, které k zajištění hladkého průběhu podnikli. K dispozici byla dvě hřiště, pro zkrácení doby turnaje, stany a teplý čaj, jako nezbytné oběti Mrakomorovi. Kloubouk dolů a poděkování všem dvěma členům RC Havířov (R. Kloda, K. Gaman) za příkladné zajištění turnaje! Nechceme ani domýšlet, jak by to museli mít vymazlené, kdyby jim pomohl ještě i někdo další.

Do turnaje U10 zasáhlo celkem devět týmů, z nichž tentokrát jen dva byly bystrcké. Havířovské hřiště je známé kvalitním odvodněním, takže hrací plocha byla v naprostém pořádku stejně jak výsledek finále RCB Orange x Vyškov 6:0. Držíme tedy normu, protože stejným výsledkem skončilo minulý týden finále s Dragonem. Black nakonec byli na 6. místě a o lepší umístění je připravila jen nepozornost a nesoustředěnost. Takže víme na čem máme pracovat a příští sobotu vyrazíme poměřit síly na celostátní turnaj ORF pouze s výběrovými týmy. Snad to stihneme dřív, než nám císař Prymulus I. zakáže úplně všechno!:-(

Foto: Tomáš Křesálek. Více fotek ZDE.