Second service!

14.10.2020
V atmosféře houstnoucích covidových mračen nad naší zaprděnou kotlinkou, jsme se v duchu našeho sloganu, "Co je jinde zakázáno, je u nás povoleno", sešli v sobotu 10. října na domácím hřišti, abychom si zřejmě na podzim naposledy zahráli.

Boys z Vyschau tento podzim velkou aktivitou nehýřili, takže se tak nějak dalo tušit, že lstivě využijí covidové atmosféry a nebudou si turnajem smradů komplikovat TOP den ve svém podzimním kalendáři. Tím nebyl bohužel ani den výročí narození Klementa Gottwalda ani dušičky, ale tahle sobota kdy v lize muži Vyškova hostili vedoucí Říčany. Chápeme, že je jednodušší si nekomplikovat život turnajem žáků a je lepší si vychystat klubovnu na pohodový lití škopků a šmírování matche z místního "skyboxu"! Ale to neva, nám to přišlo vhod! A k vítězství mužů nad lídrem ligy upřímně gratulujeme!

Domluveno bylo půjčení dalšího hřiště od fotbalistů Dosta Bystrc, kterým patří velký dík za vstřícnost, zvuk, stany jako zázemí, junioři na pískání, dobrovolníci na sběr výsledků, vytištěné rozpisy, nestranný TOP ředitel turnaje i TOP počasí. Prostě RCB standard krát 2. Vše připraveno tak, abychom splnili nařízení císaře Prymuse I. Nicméně covidová panika plíživě nahlodává šedou kůru mozkovou nejen ve Vyschau a tak jsme, k nelibosti Václava Vorla, do poslední chvíle sčítali omluvenky. O to větší respekt si zaslouží Dragon, RA Brno, Zlína a osamocení Olomouc U8, kteří se turnaje zúčastnili. Vypadá to, že nesmělá myšlenka na Otevřený přebor Brna, kam budou přijíždět ostatní, když se jim bude zrovna chtít hrát, nabývá stále reálnějších obrysů!

Do turnaje jsme nasadili tři týmy Orange, Black a White, které čekaly dva týmy Dragonu, šikovní Akademici a zarputilí ogaři ze Zlína. Hrálo se systémem každý s každým, takže každý druhý zápas bylo domácí derby. Sluníčko svítilo, návštěvníci restaurace U šišky potichu fandili a nám to šlo od ruky tak dobře, že jsme se podle barev seřadili na prvních třech místech. Z toho úplně velkou radost nemáme, protože 40let vlády jedné strany nám ukázalo, že konkurence je všeobecně prospěšná a jak říkal už Enzo Ferrari "závodění tříbí chov"!

Pro podzimní část second service RCB zřejmě končí soutěžní sezónu žákovských turnajů. Doufáme, že nám zachováte přízeň v nelehké době, kdy nám nezbývá nic jiného než zůstat klidný a pevný. Speciální poděkování pak patří kostelíku sv. Augustína za skvělé počasí, Helence Hřebíčkové za zdravotní službu a paní Hrozínkové za štrůdl!

Foto: Tomáš Křesálek