Pohoda, klídek a tabáček!

08.10.2021V sobotu 2. října nás čekalo první podzimní měření sil s týmy z celé republiky, na tradičním Olomouckém Rugby Festivalu. Pořadatelé dali začátek turnaje na 11 hod, takže vybucaní jsme se potkali v 9:30 na RCB, v klidu jsme se nalodili a vyrazili směr Haná, prrrr..... zakopaná! Na palubě patráku vládla poklidná atmosféra, doprava byla taky bez problémů, počasí slunečné,..., prostě pohoda, klídek a tabáček!

Do turnaje stavíme jen jeden výběrový tým, protože nám pořadatel více nepovolil. Los nám úplně nepřál, protože nám hned na úvod poslal do cesty Pragu Praha. Začít turnaj se silným týmem z Čech dlouhodobě neumíme. Startujeme v "moravském tempu" zvyklí, že nám to jde samo a než přeřadíme na vyšší rychlost, tak nám to trvá. Naši galacticos zvyklí procházet obranou soupeřů jak nůž máslem jsou najednou zaskočení, že proti nim stojí obrana, která dokonce i skládá! Dvě individuální chyby, kdy soupeři neseme balón jak na podnose, pragováci bez milosti trestají dvěma pětkami a my už se zmůžeme jen na snížení na konečných 2:1. Takže už víme, že na finále to asi nebude, protože ve skupině máme favorizované Říčany A.

S tímto rozpoložením mysli porážíme ve druhém zápase Vyškov 3:1, což je od minulého týdne, kdy jsme je porazili 8:0, trochu bída. Trenérskou promluvu odnáší Olomouc B 9:0 a vypadá to, že se začínáme dostávat do tempa. Další zápas jdeme na Říčany A, které jsou zatím suverénní a hrají opravdu pěkně! Je vidět, že v Říčanech dlouhodobě pracují s mládeží velmi dobře. Je to asi náš nejlepší výkon v turnaji a těsná prohra 2:4, nejtěsnější výsledek jaký Říčanští v turnaji hráli, nám definitivně bere vidinu finále. Ale vlastní výkon nás potěšil a dobře naladěni končíme skupinu výhrou 6:1 nad Petrovicemi B. Tento výsledek nás posílá do zápasu o 5. místo proti Tatře Smíchov, se kterou jsme loni hráli finále. Zápas "zklamaných" jednoznačně ovládáme skórem 8:1 a hrajeme hezky.

ORF byl první podzimní, oficiálně soutěžní turnaj, kde se mohlo beztrestně vyhlašovat pořadí, ba se dokonce vyhlašovat mělo! Nicméně pořadatel vyhlásil jen první tři týmy ze třinácti! Ale jinak jsou kluci z Olmiku na pochvalu, turnaj měli zorganizovaný pěkně, jen je škoda, že nepřijeli všichni. V kategorii U10 nebyla Sparta, Slavie a půlka Moravy zastoupená absentéry z Ostravy, Havířova a RA Brno, což je škoda.

Turnaj nám ukázal, že můžeme s nejlepšími hrát a doufáme, že se to projeví ve větším nasazení na trénincích. Příští týden nás čeká Zlín a pak další celostátní turnaj PYRF v Praze, ke kterému bychom už neměli přistoupit v rytmu na začátku zmíněného songu, tedy "pohoda, klídek a tabáček"!