Zprávy z Havířova

19.09.2022



V sobotu 10. září jsme se vypravili na první podzimní štaci, kterou byl všemi milovaný Havířov. Pro trudomyslné, kteří cítí deprééézi z přicházejícího podzimu, stoupajících cen plynu a elektřiny, z klesajících cen paliv... máme dobré zprávy. Autobusové dopravě se asi daří, protože jinak si neumíme vysvětlit, že jsme nejeli do Havru patrem, ale jen "podměrečnou" šedesátkou! Daří se zřejmě i cestovnímu ruchu obecně, protože přišlo několik strohých omluvenek, "dovolená". Nevíme, jestli je to dobrá zpráva pro školství, ale pro nás nic moc, protože jsme po dlouhé době přihlásili do turnaje jen jeden tým. Naopak dobrou zprávou bylo, že silně medializovaná nehoda "v Havířově spadl řetízkáč" nijak nepostihla žádný z pilířů Havířovského ragbyového klubu a kompletní pořadatelské duo Karel Gaman, Radek Kloda, kterému je odhadem dohromady odhadem tak 150 let, se těší dobrému zdraví a veselé mysli, protože jinak než jako žertík pro pobavení si neumíme vysvětlit mocný výskyt hub na hrací ploše!:-)

Do turnaje kategorie U10 se přihlásila kompletní sestava klubů z Moravy, kromě Dragonu Brno. Turnaj byl rozlosován do dvou skupin. V naší skupině B jsme v prvním utkání porazili Ostravu 6:0, ogary ze Zlína "rozvojově" 11:0 a v předčasném finále celého turnaj prohráli po boji s Vyškovem 6:3. Někdy jsou řeči o "předčasném finále" takovým novinářským klišé, které má ospravedlnit nějaký neúspěch, ale tady to tak nebylo. O tom vypovídají i výsledky utkání s týmy ze skupiny A, kdy RCB porazilo druhý tým áčkové skupiny Olomouc 7:0 a Vyškov domácí Havířov dokonce 8:0.

První turnaj nám ukázal, že když hrajeme s vyrovnaným soupeřem, tak přestáváme hrát kolektivně a snažíme se herní situace řešit individuálně. Takže víme na čem máme pracovat!