Sluníčkový turnaj U10 v Bystrci

18.10.2022Sobota 8. října bylo datum, které na nás vyšlo v pořadatelském rozpise turnajů mladších žáků oblasti Morava. Domácí turnaj je vždycky svátek. Na své renesanční bytosti se přijde podívat široké příbuzenstvo ze všech tří brněnských klubů, a to i včetně domácích mazlíčků, kterým vůbec nevadí, že v areálu nemají co dělat! Co je pro někoho svátek, je pro jiného noční můra. Takže ten den bývá VV ještě výrazně protivnější než obvykle, protože ho trápí představa, že tahle horda nájezdníků bude chtít šmatlat po "jeho" hřišti! :-O Naštěstí domluva u sv. Augustínka stále platí, takže počasí nám přeje a odpoledne nám svítilo symbolicky sluníčko. Turnaj začínal netradičně po obědě, kvůli dopolednímu školení nových trenérů, kteří si pak měli vyzkoušet roli rozhodčích.

Do turnaje se přihlásilo deset týmů, přičemž dva týmy staví domácí RCB a Vyškov. Ve všech moravských kláních byla zatím "áčka" Vyškova a RCB jasně nejlepší, a proto je sluníčkový ředitel turnaje dal do jedné skupiny, asi aby si na finále sluníčkově rozvojově sáhl i někdo jiný. Je to jasný důkaz, že sluníčkový přístup nikam moc nevede. Pro nezasvěceného je poměrně složité odhadnout sílu týmů se jmény Orange, Black, White, Green... To by se za starejch dobrejch časů, kdy talenti hráli za "áčko" a dřeváci za "benfiku", nestalo!

Ale staré pořádky jsou pryč a proto RCB Orange hraje ve skupině s RA Brno 5:0, s Olmikem 3:2, s Ostravou 4:1 a s Vyškovem White 1:1. RCB Black, opět vyztužené o TOP playery kategorie U8 Tea a Míšu, kteří se tam už po čtyřech letech trochu nudí, poráží Zlín 5:0, Rudý Vyškov 6:0, Havířov 3:1 a Dragon 3:2, takže bez ztráty kytičky vyhrává svou skupinu. V turnaji taktéž neporažení Orange jsou na skóre ve skupině "až" druzí, a tak jdou do zápasu o bronz, kde poráží 5:2 Zlín. Finále RCB Black x Vyškov White končí naší prohrou 0:5, ale hra byla vyrovnanější než by se dle skóre mohlo zdát. Soupeři gratulujeme, ale nemáme se za co stydět. Parádní výkon boys!

Nicméně hrdinové dne jsou angažovaní sluníčkoví jedinci, kteří se v dobré víře nechali přesvědčit jehovisty ve svých klubech a přihlásili se na školení trenérů. Ono totiž jít pískat zápas, byť žáků, bez velkých zkušeností z vlastní hrou, chce odvahu! Takže klobouček, palečky, tleskající ručičky... i jak ještě všelijak se v dnešní době dává najevo respekt!