Vítězný Zlín!

03.11.2022Psalo se datum 22. října a my jeli na nejspíš poslední turnaj podzimní sezóny hraný na území ČR. Sezóny, která sotva začala…

Sraz byl tentokrát velice příznivý, v 7.30 na RCB. Nejen naši borci tedy měli dostatek času se na turnaj pěkně vyspat. Do Zlína jsme vezli celkem deset borců z U10. Hugo nás čekal až na místě a posílením o Tea s Míšou z U8 jsme tak mohli postavit dva týmy. A pokud by se snad někdo pozastavil nad slovem „posíleni“, tak tomu opravdu tak bylo!! Svým výkonem na brněnských turnajích si oba borci z U8 právem vysloužili oranžový dres a rozhodně ho na turnaji nosili se ctí!

Zlín nás přivítal deštivým počasím, které naštěstí zesílilo až po vyhlášení výsledků. Terén byl mokrý, klouzavý, těžký… Zpráva o absenci Vyškova v kategorii U8 a U10 našim borcům udělala radost. Tu však nesdíleli trenéři a nejspíš ani organizátoři, kteří museli přepisovat tabulky…

Turnaj U10 byl rozdělen do 2 skupin:

Skupina A -  RC Olomouc, RA Brno Grey, RC Havířov, RC Bystrc Orange, RC Zlín

Skupina B – RC Dragon, RA Brno Purple, TJ Sokol Mar.Hory, RC Bystrc Black

Hrálo se 8, respektive 10 minut.

Úvodní zápas turnaje odehrál Black proti Dragonu. Zápas se nesl v duchu týmové podpory a hlavně díky ní Black jasně zvítězil 8:1. Libor si dokonce položil pět „5“ a jeho rychlé nohy napovídaly, že je jejich majitel při chuti. Další krásnou „5“ položil Ben když zjistil, že slovo „podpora“ na trénincích nezní jen tak…

Možná za to mohla pauza mezi zápasy, možná počasí či pocit, že to půjde samo… Druhý zápas Blacku byl diametrálně odlišný. Chybělo úplně vše... V určitých chvílích to vypadalo jak na kdejaké stavbě, čtyři se dívali, jak dva hrají a když i ti dva hrát přestali, tak to dopadlo 3:5, což mluví za vše…

Naštěstí při posledním utkání v základní skupině si borci v černém vzali k srdci slova trenérů a výhrou nad RA Brno Purple si spravili chuť i reputaci. Druhé místo v tabulce znamenalo jediné, boj o 3. místo v turnaji. A že to byl „boj“ velkolepý…! Borci v černém se utkali s RA Brno Grey. Po závěrečném hvizdu byl výsledek nerozhodný 4:4. Následovala pauza, domluva mezi trenéry a dvouminutové nastavení mohlo začít. Naši borci v černém sebrali poslední zbytky sil. Pomyslný bronz si nechtěli nechat vzít… Skvělý výkon celého týmu vedl ke konečnému výsledku 2:0. Nutno podotknout, že naši Black si v tomto zápase doslova hrábli a výkon např. Matyáše H. byl snad i výkonem životním :-))

Třetí utkání na hřišti patřilo našim oranžovým borcům. Střetli se v něm s Havířovem. Začátek utkání byl značně vyrovnaný, naši borci, jako by se nemohli rozehrát. Možná na ně dolehlo sychravé počasí, každopádně to místy vypadlo, jako když spí… Když nám ale Havířov položil první „5“, rozeřval se v hlavách našich svěřenců budíček… Začali běhat, skládat, podporovat se… Krásné „5“ si položil Mišák, Paťa, Dan a Kuba a výsledek 5:1 byl uspokojující.

V dalším zápase nás čekal domácí Zlín. Jistá hra vedla k výsledku 5:0.  Předposlední zápas v základní skupině a RC Olomouc. Nejen naši borci předvedli skvělé rugby, na které bylo opravdu radost pohledět! Výsledek 3:1 tak opět hovořil pro Bystrc. V posledním zápase skupiny nás čekala Akademie Grey. Jistým vítězstvím 5:0 vyhráli naši tygři základní skupinu. Následovala pauza a čekání na verdikt, koho že dostanou naši oranžový borci do finálového utkání, si kluci zpestřili sledováním on-line zápasu chlapského rugby ;-)

Čekal nás poslední zápas, není proč se šetřit, další už nebude, po něm už nás čeká jen cesta domů. Finálovým soupeřem pro nás byly Mariánské Hory. Utkání to bylo opět napínavé, plné všeho, co má v rugby být… Síly byly značně vyrovnané, akce střídala akci… Dlouho trvalo, než padla první pětka… Až v druhé třetině zápasu se našim borcům konečně podařila položit… Mariánské Hory však ještě stihli vyrovnat… Čas běží, síly ubývají, ale naši borci bojují, chtějí si ze Zlína odvést prvenství… A to se jim taky podařilo! Další pětky už pokládají jen borci v oranžovém. Po závěrečném hvizdu se z úst našich borců dere až hurónský křik, helmy létají vzduchem… Je dobojováno a vytoužené vítězství je naše!!! Konečný stav 4:1.

Ze Zlína si tedy odvážíme 1. a 3. místo, krasný výsledek! Díky borci, že jste se probrali a že jsme tak mohli vidět zase krásné rugby :-))

V sobotu nás čeká turnaj ve Vídni, těšíme se na Vás!!

KK