Movember cup opanovalo RCB!

07.11.2022V sobotu 5. listopadu jsme vyrazili na tradiční Movember cup do Vídně, který pořádá nejsilnější rugby klub v Rakousku, Rugby Union Donau Wien. Počet potvrzených nominací v KISu překročil číslo 50, takže v Patře bylo tentokrát docela těsno. Číslo hry chtivých dětí je potěšující a o to víc nás trápí, že Movembr cup je posledním turnajem, kterým podzimní sezóna končí!:-( Ta trvala celých fantastických devět týdnů, tedy dva měsíce! Když k tomu připočteme stejně velkolepých devět týdnů "na jaře", tak možná právě tady můžeme hledat důvod proč po 96ti letech rugby v českých zemích, hraje náš nároďák, už třetím rokem jen ME úrovně Konference s ragbyovýmy "giganty" Maďarskem a Moldavskem!:-)

Dobrou náladu na palubě nám trochu kazila nejistota rozlosování turnaje, který je organizován velmi sluníčkově a nejpodstatnější záležitostí je mít namalovaný knírek, symbol akce Movember, pod nosem! Měli jsme slíbené dva týmy v každé kategorii, ale telefonát spřátelených akademiků v čase 9:25, kdy jsme měli stadion na dohled, se sdělením "kde jste, za 5 minut hrajete" (podle rozpisu měl turnaj začínat až v 10 hod:-)), naše obavy ještě utvrdil. Takže se rychle převlékáme venku před klubovnou, protože jediná šatna, která byla k dispozici, byla obsazená. V rozpisu máme jen jeden tým a s napětím čekáme co znamená, že se hraje podle "7´s rules", což byla letošní novinka. Do turnaje je přihlášeno devět týmů, rozdělených do tří skupin po třech. Čeká nás tedy "obří" porce čtyř zápasů, dva ve skupině a dva o umístění, což je trochu v rozporu s informacemi od hlavního pořadatele, který celý týden vyhrožoval s "too many teams".

Rozuzlení hádanky, co znamená "7´s rules", se vysvětluje hned v prvním zápase, který vidíme. Hraje se v sedmi hráčích. Což třeba pro kategorii U8, která hraje normálně v pěti, znamenalo, že na hřišti pro hru do prostoru nebylo moc místa. Spíše žádné. Takže velmi rozvojové vylepšení!:-) Ve skupině máme Vyškov 2 a Celtic Vídeň, které naši boys bez problémů přehrávají rozdílem třídy, takže nám vůbec nevadí prazvláštní styl pískání místních sudích. A těšíme se na finálovou skupinu s ambiciózními domácími a Vyškovem A, se kterým se letos na Moravě celý podzim přetahujeme. Výsledky 4:1 a 4:0 nám dělají radost, stejně jako předvedená hra.

Takže rychlé, nesluníčkářské, vyhlášení vítězů, rychlé převlékání, opět na trávě před klubovnou, rychle secpat prazvláštní (chutnal jen Winkymu, který snědl tři porce!!), leč moderní, oběd (těstoviny bolognese asi letos genderově neprošly a byla podivná čína, za to však ve variantě vegetarián a masožravec) a rychle domů, protože odpo hrají kategorie U14 a U16, tak ať mají místo. Počasí bylo OK, my si protáhli sezónu a rok je dlouhá doba a lidská paměť má krásnou tendenci pamatovat si jen to příjemné, takže za rok přijedeme zase. A ten rok využijeme k tomu, abychom pořadateli prodali, za Ojra, našeho TOPového ředitele Davídka Mynáře, kterej by takový komorní turnaj zvládl z prstem v nose, pod kterým by navíc měl vlastní přírodní knírek!:-P