14.09.2023

V Ostravě jsme nenašli soupeře
V neděli 9.září jsme vyrazili na první turnaj tohoto roku s novou partou hráčů 2014 / 2015. Všichni jsme se těšili, až si zahrajeme. Doufal jsem, že turnaj bude rozdělen na dvě výkonnostní skupiny, aby si i náš rozvojový tým mohl zahrát na podobné úrovni. Bohužel nám to zkomplikovala skutečnost, kdy Dragon a Olomouc  "slavili! a nedojeli na turnaj. Také nedojel Zlín, ale to bylo asi z důvodu nesložení týmu. Tím pádem byl turnaj mínus tři týmy a všichni museli hrát se všemi (což jsme nechtěli). Složili jsme tři týmy (Black, Orange a White). 

Black prakticky nenašel soupeře, kromě podobně výkonného týmu RCB Orange. Viděli jsme krásnou aktivní obranu. Orange prohrál s Black a remizoval s Akademií, jinak vše vyhrál. Hráči Orange umí krásně řešit DUEL 1 vs 1, kdy dokázali použit techniku ABC (agility before contact). Tyto dva naše týmy skončily na prvním a druhém místě. Hráči týmu White bojovali jako lvi a snažili se skládat, nahrávat a hrát, jak nejlépe umí. Někteří z nich dostali příležitost si zahrát v týmech Black a Orange. 

Hráči všech tří týmů mi udělali velkou radost. Turnaj nám ukázal, že jsme na soustředění opravdu makali. Samozřejmě že neusínáme na vavřínech a makáme dál. Stále je dost věcí, které budeme zlepšovat, ale základ máme velmi slušný. 

Doufám, že po tomto turnaji, se třemi absencemi, se probudí někdo z Unie a pustí nás hrát do Prahy, protože jet dvě hodiny do Ostravy a hrát proti čtyřem jiným klubům, je celkem slabota (a to jsme na tom počtem přihlášených týmů nebyli ještě tak špatně, jak osmičky) :-) … 

Podpořit nás můžete přijít již tuto sobotu od 10 hodin na DOMÁCÍ turnaj v Bystrci! 

Budeme se těšit! 

Trenér U10

Epik 

P.S. : Děkujeme Zuzce Mládkové za zdokumentovaní turnaje a posílám ZDE odkaz na celé fotoalbum