Ragbyové počasí u Titánů
08.10.2019
V sobotu 5. října jsme v počtu 14i hráčů vyrazili do dalšího kola našeho turnajového podzimu, do Nového Města na Moravě, domova Titánů. Sraz byl v 7:30 a byl opět přistavený náš oblíbený poschoďový autobus, který nám dává image hvězdných Galactikos (díky Václave) a za jeho volantem řidič přezdívaný „James Hunt“. Pršelo, a to tak intenzivně, že jeden z trenérů U12 - Karel alias Čudl - doufal v odvolání turnaje, a snad proto dorazil s malým zpožděním. Řidič autobusu „Hunt“ nás svižnou jízdou provezl doubravickým údolím a bystřickými vrchy a včas jsme dorazili na správné místo, do Petrovic u Nového Města. Autokary Dragonu a Vyškova bloudili a hráči Havířova dokonce místo v deset hodin přijeli až v půl dvanácté.  

V areálu střední školy nám jako šatnu pro převlečení do dresů byla přidělena tělocvična, což jsme přivítali a rozcvičku provedli tamtéž, místo abychom běhali v dešti na hřišti, což jak je všem ragbistům známo - je typické ragbyové počasí ze zemí Spojeného Britského království a českomoravské vysočiny, ale nikoliv pro borce z Kalifornie České republiky – Jižní Moravy. Po rozcvičce v suchu tělocvičny jsme se přesunuli v dešti na hřiště, kde jsme nastoupili proti Dragonu, a snad díky modlitbám Čudla přestalo pršet.

Pro nemoc nám chyběl Jindra a jeho kapitánskou pásku převzal Denis. Chyběli také další hráči, hlavně rojníci: Renda, Peří, také Kristýnka nebo Messi. K našemu překvapení se ředitel turnaje s dalšími oddíly (Dragon a Vyškov) dohodl na hře o 12i hráčích, aby děti nestáli na střídačkách, nikoliv k radosti našeho trenérského triumvirátu. Takže po rychlém vysvětlení hráčům, jak se má vázat druhá řada v mlýnech a kde stát v autu, jsme šli rovnou do zápasu. Hřiště bylo přehuštěné hráči a naši „bombarďáci“ útočníci nenacházeli prostor pro svoje úniky. Pozdě jsme vybíhali do obrany, nedrželi jsme rovinu a dělali zuby. Rojníci se spíše potulovali po hřišti a často se nacházeli v prostoru mezi spojkami, kde bránili vlastní rozehrávce, nebo si hledali místo v útoku. Dragonu se podařilo položit pětku, na kterou jsme nedokázali odpovědět. Utkání tedy skončili 0:1.

Druhý zápas s Vyškovem měl podobný průběh. Brzy jsme obdrželi první pětku, a i když jsme měli několik slibných příležitostí, skórovat jsme nedokázali. Naopak Vyškov nám v poslední minutě nadělil druhou pětku. Konečný stav tedy 0:2 pro Vyškov.

Udělali jsme si týmovou fotku pod háčkem a chystali jsme se k odchodu do šatny – tělocvičny. K naší radosti dorazila informace, že konečně přijel dlouho očekávaný tým Havířova - v počtu 7i hráčů. Počkali jsme na soupeře až se rozcvičí po dlouhé a strastiplné cestě, doplnili Havířov z našich řad a zahráli si v 9i hráčích. Konečně naše hra. Přihrávky, skládky, podpora hráče s míčem. Vyhráli jsme 5:0. Hurá.

Titáni Nové Město nemají tým U12, takže jsme se s domácím týmem nepotkali. Škoda.

Odešli jsme se převléct do tělocvičny, kde se mělo konat závěrečné vyhlašování. Opět začalo vydatně pršet. Čudl se přestal modlit a zbytek turnaje se dohrával v dešti.

Na závěr: do roje jsme museli zapojit hráče, kteří dosud hráli více v útoku. Post v roji byl pro ně novinkou. Bylo by dobré, kdyby se hráči, kteří přišli z kategorie U10, více zapojili do hry, předvedli větší osobní statečnost, vzali na svá bedra víc zodpovědnosti a ukázali, že se nebojí a nečekali, co zahrají a odskládají starší kluci.

Hráči: Prokop, Jara, Beáta, Marek K., Marek Š., Mates, Artuš, Mára, Denis(c), Prygl, Dominik, Štěpán, Míša, Ráďa.

Trenérské trio: Milton, Čudl (rosnička), Staňa.