Přes zamlžené Otrokovice do prosluněného Zlína
31.10.2019
Tento týden pokračovalo další kolo našeho turnajového podzimního kolotoče a my vyrazili 26. října do města ševců, do Zlína. Necestoval s námi náš prezident VV, který se raději staral o zkvalitnění zázemí našeho hřiště, opravou divácké tribuny. Jistě v očekávání velkých diváckých návštěv na budoucích domácích zápasech. Díky.

 Ve čtvrtek jsme nahlásili dva týmy, ale o víkendu začali podzimní prázdniny. Omluvenky od rodičů hráčů se začaly množit a my jsme odcestovali v počtu 13i odhodlaných playerů, opět naším oblíbeným dvoupatrovým autokarem, na boku s nápisem Viktoria. Autobus neřídil náš oblíbený šofér přezdívaný James Hunt, a když jsme se snažili o spuštění DVD s nahraným utkání světového poháru NZL – Irsko, abychom děti patřičně edukovali před turnajem, narazili jsme na neznalost jinak ochotného řidiče ohledně příplatkové výbavy autobusu. Náš kolega Ing. Čudl projevil patřičné technické nadání a k radosti dětí multimediální entertainment rozhýbal.  

Do města, které se ještě před třiceti léty nazývalo podle prvního dělnického prezidenta Gottwaldov, jsme dorazili za krásného slunečného počasí, teplota během dne na informační tabuli místního svatostánku ukazovala odpoledne dokonce 35 stupňů. Šatny jsou komfortní, vytápěné se sprchami, na rozdíl od stanů na PYRF v Praze minulý týden. Na schůzce trenérů jsme se dohodli s RC Akademii Brno, kteří měli jen pět dětí na výpomoci. A tak naši hráči hráli v dvou týmech a průběžně se střídali. Překvapivě do Zlína nedorazil RC Dragon Brno.

V prvním utkání celého turnaje jsme narazili na Vyškov. Snad jsme byli stále duchem v autobusu, nebo jsme my, trenéři naše svěřence málo nabudili a nedostatečně rozcvičili. Vyškov projevil větší nasazení, ragbyovou vyspělost a celkem lehce nás přejel. Výsledek 0:4

Další utkání RCB byl proti již zmiňované Akademii, která byla z půlky také RCB, takže bez ohledu na výsledek vyhrála Bystrc.

V utkání za nás nastoupil i Richard Urban ml. Ríša si odskočil od svého týmu U10 se svým tátou Richardem st. pokochat se hrou starších hráčů, která mu tak učarovala, že s laskavým svolení svého otce se vrhl ze střídačky do utkání za krátkodobě zraněného Marka Krále (naražený prst).  Nutno dodat, že hrál dobře a dokonce své snažení završil pokládkou bodů, což bude stát tatínka kastl piva nebo láhev oblíbeného nápoje, jako zápisné pro trenéry.

V dalším utkání jsme nastoupili proti slabšímu soupeři z Olomouce, navíc jsme nepodcenili přípravu a dosáhli vítězství 6:0.

Další match se odehrál proti Havířovu, za které hrají šikovné dívky doplněné o chlapce zo Žiliny. Utkání bylo vyrovnané a proti většímu, těžšímu, (možná staršímu) soupeři je nutné vybíhat do obrany a více skládat za nohy. Těsná výhra 4:3

Poslední utkání proti Ostravě se nesl na vítězné vlně a vyhráli jsme 4:0.

Všichni hráči a hráčky si na turnaji dostatečně zahráli a trenérům dělají stále více a více radosti svou více a více zlepšující se hrou.

Hráči: Jindra, El Popo, Jára, Mára F, Prygl, Dóm, Krista, Marek K, Marek Š, Lempec, Artuš, Beátka, Mates.

Příští týden jedeme do Vyškova na poslední turnaj na Moravě. Věřím, že v plné síle a budeme moci postavit dva týmy. Pro rodiče je to možná poslední příležitost v tomto roce podniknout 30 km výlet a podpořit své ratolesti. Víkend po Vyškově zajedeme do Vídně na každoroční turnaj.

Tres: Milton, Čudl, Stanhawk.

Foto: Věra Fialová

Video ZDE.