Týmovým bojovným výkonem k 1. místu
05.11.2019V sobotu 2. listopadu jsme si dali v krásný ranní čas 8:15 sraz u našeho svatostánku RCB, abychom lehce po půl deváté vyrazili s oblíbeným Jamesem do nedalekého Vyšálu, na poslední oficiální regionální turnaj.
 
Do cílového místa jsme dorazili krátce po 9:00, ihned jsme se šli převlékat a rozcvičovat, protože výkop turnaje byl v 10:00. Na schůzce trenérů jsme doladili počet týmů v naší kategorii. Protože jsme neměli dostatek hráčů na dva týmy, zapůjčili jsme kolegům z RA Brno pět bojovníků, aby měli potřebný počet hráčů do turnaje. Za Akademii šli bojovat Jara, Mára K., Lempec, Mára Š. a Artuš.
Ostatní hráči tvořili RCB Orange - Jindra, Popin, Renda, Messi, Mára F., Denis, Dominik, Prýgl, Kristinka, Štěpán, Míša a Ráďa Varhan.
 
Kromě nás se turnaje zůčastnili dva týmy JIMI Vyškov, Dragon Brno, RA Brno a výběr Severní Moravy.
Hned v prvním zápase jsme nastoupili proti Vyškovu 2 a po parádním bojovném a kolektivním výkonu celého týmu jsme tradičního rivala porazili 4:0.
I v dalších zápasech naši svěřenci bojovali jako lvi ( a jedna lvice), hráli parádní bojovné a kolektivní ragby plné skládek, přihrávek a pětek, a bez inkasovaných bodů jsme došli až k poslednímu utkání proti Dragonu Brno. V něm jsme sice prohrávali už 1:3, ale naši LVI hráli ten den suprově, a nakonec vybojovali proti namotivovanému soupeři remízu 3:3 po skvělé hře všech hráčů. Tím jsme získali cenné neoficiální 1.místo v posledním ofociálním turnaji sezóny, za což jsme hráče mooc pochválili.
 
I naši další hráči "hostující" v RA Brno si vedli skvěle, všichni si dostatečně zahráli a byli také pochváleni od trenérů RA i RCB. Sice nevyhráli, ale pokrok ve hře byl znatelný, a to je podstatné. Díky.
 
Za celý tým U12 Tres Treneros - Čudl, Milton, Stanhawk.
 
Foto: Věra Fialová a Vladimír Stodůlka
 
Výsledky:
RCB - Vyškov 2   4:0
RCB - RA Brno 7:0
RCB - Sev. Morava 6:0
RCB - Vyškov 1 2:0
RCB - Dragon 3:3