Podzimní vítězná derniéra ve Vídni
11.11.2019

V sobotu jsme vyrazili na závěr hracího podzimu do Vídně na Movember Cup. Po již skoro klasické ranní hře „Čekání na Godota“, ne vlastně na Čudla, jsme se nalodili do busu, včetně mohutného fanclubu maminek a tatínků a odjeli z Brna (vložená pozn. Čudla – zatímco, čekání na Godota v divadelní hře bylo marné, já jsem přijel o 2 minuty později, čímž bych to přejmenoval spíše na „čekání na Gotta“, protože se po mne chtělo v autobuse zpívat :-) a jsem taky Kája).

Než jsme stačili dopít ranní kávičku a ochutnat kuchařské a pěstitelské výsledky pasažérů, tak nás James Hunt, kapitán našeho autobusu, přemístil do hlavního města monarchie a zabrzdil u hřiště v Prátru.

Hřiště našeho hostitele, RC Donau Wien, které se nachází v komplexu slavného sportovního stadionu rakouské metropole a ždibíček vedle známého zábavného parku, bylo již nachystáno a po převlečení v šatně pro všechny, včetně namalování, či nalepení nezbytného knírku, jsme vyběhli na umělý povrch. Hrací pravidla byla upravena dle přání hostitele z místo námi zažitých devíti hráčů na jedenáct. Proto a z důvodu neúčasti několika hráčů, jsme postavili jen jedno mužstvo.

Do prvního utkání s domácími RC Donau B jsme nastoupili v nejsilnější sestavě: Renda, Popík, Messi, Jindra, Dominik, Mára, Denis, Prygl, Štěpán, Krystínka a Míša. Tuto taktiku jsme praktikovali celý turnaj, jelikož jsme neznali herní kvalitu našich soupeřů, mužstev z rakouské metropole a jejího okolí a českého klubu RC Babice. Jelikož ta nedosahovala často naší úrovně, byli na hřiště velmi rychle vypuštěni další nedočkavci z lajny - Jara, Lempec, Beatka, Ráďa, Marek K, Artuš a Marek Š., kteří všichni nastoupili do všech utkání, vyjma duelu s domácím RC Donau A, kde i za přispění rozhodčího došlo jen k několika změnám. Jen škoda, že nám zase chybělo několik hráčů a nemohli jsme postavit dvě mužstva, děti si mohli ještě více a lépe zahrát.

Proto prosím apelujeme na všechny rodiče všech kluků a holčiček, aby domácí akce směřovali na sobotní podvečer a nebo neděli, jelikož díky těmto absencím nemohou děti uplatnit a vyzkoušet umění získané na tréninku a neumožňuje nám postavit dvě mužstva. Hráči navíc nehrají tolik minut co by chtěli. Ale to je problém celé sezony a jedná se hlavně o děti, co přešli letos z U10, jelikož k jejich růstu je nezbytné hrát, hrát a hrát!

Ale zpět k turnaji. Naši bojovníci, za přispění svého fanclubu, prošli celým turnajem bez ztráty kytičky. Naše hra a bojovnost převyšovala soupeře na všech postech a právem jsme byly hrdi na pochvalné odezvy na výkony našich dětí od trenérů soupeřů. Děti předvedli, že letošní podzim nás posunul o kousek dopředu, a nejedná se jen o opory, ale i o ty co se postupně zapracovávají do týmu. Ale práce nekončí, čeká nás zimní příprava venku a v tělocvičnách a celá jarní sezona, ve které bychom chtěli potvrdit získané pozice a posunout dovednosti dětí ještě o kousek výš.

Děkujeme také rodičům za podporu dětí a výpomoc při organizaci okolo týmu a speciálně věrnému fanklubu, který   s námi obrážel všechny štace.    

Za tým U12 – Stanhawk, Milton, Čudl.

Foto: Vladimír Stodůlka. Více fotek ZDE.

Výsledky:

RCB - Donau B 5:0
RCB - Babice 4:0
RCB - Celtic 4:0
RCB - Ella Lingens 5:0
RCB - Donau A 3:0
RCB - Stade Wien 6:0