Dobytí Cacovic Bystrckou hordou
25.06.2020V sobotu 20. června jsme zavítali do Cacovické klece na turnaj pořádaný naším městským rivalem Dragonem. Sešlo se nás 21 hráčů a hráček, a tak jsme postavili klasicky dvě mužstva - mladší a méně zkušené Orange a mazáky v Blacks.

Po rozcvičení jsme sehráli mezi sebou utkání na rozehřátí a dále pokračovali proti ostatním. Oranjes podali v zápasech snaživé výkony, a když někdy poslechli rady trenérů, tak byly k vidění i hezké prvky a výkony, jako proti Akademii, kdy dosáhli zisku bodu po remíze. (Táda první soutěžní položení pětky – blahopřejeme!). V ostatních utkáních sice prohráli, ale výkony jsou turnaj od turnaje lepší, jen to skládání je stále problémem číslo jedna. A protože nedokážete v útoku položit pět a více pětek, tak tři až čtyři obdržené jsou problém. Když budete skládat, tak se dá vyhrát i s jedním, či dvěma položeními. Takže skládání je základ úspěchu!!!

Team Blacks byl odhodlán odčinit dělbu o prvenství z domácího Václav Vorel Cupu, a hráči nastoupili do utkání s domácími perfektně soustředěni na plnění taktických pokynů všemi hráči, a po skoro bezchybném výkonu Dragon přehráli. I domácí rozhodčí a prvoligový hráč Žemla pochválil náš výkon. V ostatních utkáních pak Blacks dominovali a ostatní přehrávali rozdílem třídy. Velmi oceňujeme soustředěnost a soudržnost týmu Blacks na každé utkání.

V tomto je také velký rozdíl mezi Oranjes a Blacks, kdy mladší hráči Oranjes v pauzách mezi utkáními někam odbíhají, vydávají spoustu energie různými půtkami, zjišťují, co se dá kde koupit a podobně. Pak se stane, že hráč normálně nastupující v zahajovací sestavě není najednou přítomen, do utkání nenastoupí a na konci utkání se najednou objeví s párkem v rohlíku v ruce. Je spousta věcí, které můžeme natrénovat, ale snahu chtít hrát a bojovat musí hráči najít v sobě!

Ještě jedno blahopřání Sáře a Nikči k prvním zápasům! Dobrý děvčata!

Po zvážení všech předvedených výkonů byl dle nás the best player tohoto turnaje Mara „Fiji“ Fiala.

Závěrem velké poděkování našemu Fans teamu, který poctivě hnal svými hlasivkami naše týmy do boje a budiž jim odměnou všechna první místa pro RCB, takže Cacovická klec byla vyrabována bystrckými. A když si vezmeme výsledky ostatních našich týmů U14,16 a 18, RCB vítězí na všech frontách!

Foto: Vladimír Stodůlka. Více fotek ZDE.