Vítězná cesta na sever a loučení
02.07.2020

V sobotu 27. června jsme se vydali na poslední turnaj U12 v Corona sezóně na sever, do nejmladšího města ČSSR a někdejší pýchy architektury socialistického realismu – Havířova.

Sraz byl v 6.40…odjezd v 7.00, což zvládlo 17 dětí a překvapivě i celý realizační tým. Za volant zasedla opět legenda F1 James Hunt, a proto jsme velmi svižně překonali Hanou a přiblížili se k ocelovému srdci Moravy  Ostravě, což jsme všichni ucítili vlastním nosem. Po dalším pojížděním mezi šachtami, haldami, březovými háji a kališti, je tam opravdu pořád krásně, jsme dorazili do velkoměsta havířů a po jediné hlavní ulici o délce několika kilometrů i na městský stadion.

Jako vždy jsme postavili dva týmy Orange a Black. Orange byl tentokrát napůl dívčí eskadrou, vedenou mazáky Míšou, Ráďou, Kiki a Lempecem a Black tvořil loučící se enklávou „starců“ , hrající poslední turnaj v U12. Jelikož jich bylo jen 7, za oba týmy nastupovali mazáci z Orange.

Do Havířova dorazil, kromě nás moravských rugby věrozvěstů Církve Václava Vorla, už jen jeden tým domácích a báňská konkurence z Ostravy. Jinak ostatní týmy se rozhodly, po náročné a vyčerpávající sezóně už nedorazit. Tedy abychom nezapomněli na Zlín, který pod heslem nebudeme hrát, ale zúčastníme se, vyslal na turnaj jednoho hráče...

A teď k předvedené hře:

Orange předvedl jeden z nejlepších výkonů v jarní sezóně, roj nekompromisně táhl Lempec a spojky včetně dívčí útočné eskadry předvedly bojovný výkon, snahu dodržovat pokyny, skládky a i koření rugby – pětky. Svou první v životě položila Nikča, k čemu blahopřejeme!

Black odehráli svůj poslední turnaj v U12 a užili si ho. Předvedli hezké bojovné výkony a v celém turnaji nenašli přemožitele. Ve hře je velmi dobře doplnil Lempec, Míša, Ráďa a Kiki.

Takže po skončení turnaje, převzetí poháru, odměn, vyfocení, vysprchování a nezbytné konzumaci z KFC jsme se mohli vydat k domovu, do naší slunné Kalifornie Česka, kam nás JH dopravil jako vždy rychle a bezpečně, tak akorát, abychom mohli fandit našim U16 v jejich boji o medaile MČR 7 a poblahopřát jim k zisku bronzu.

Tak skončil poslední turnaj letošních U12.

Jako trenéři bychom chtěli poděkovat všem dětem co s námi trénovali a něco se za ten rok naučili. Dále rodičům za jejich důvěru a podporu. Byl to pro nás hezký rok s vámi všemi.

Loučíme se s těmi co zůstávají v U12. Příští rok budeme u U14, kde se zase za rok sejdeme. Přejeme hodně štěstí Marovi, díky, dobře se s tebou spolupracovalo, byls skvělej parťák a nové příchozímu Ritchiemu UrbanoviPéťou Sklenářem.  Ať se Vám všem daří.

Jo a ještě jedna věc The best player: Domča Lempec. Blahopřejeme!

Čudl + Milton + Staňa

Foto: Věra Fialová