Do Bystrce tam a zase zpátky

16.10.2020


Souhrou okolností jsme se 10. října sešli opět na našem domácím kolbišti, kde jsme skoro před měsícem naše turnajové snažení začali. A protože původní turnaj ve Vyškově odpadl, tak jako vždy přispěchal s pomocnou rukou náš oranžový cirkus.

Hřiště, občerstvení i zázemí bylo perfektně nachystáno. Také ambassador a muž mnoha ragbyových profesí, Dan B., byl ready provést nás celým dnem.

Sešlo se nás v kategorii celkem pět týmů, z toho naši Black and Orange, dále Dragon a Rugby Academy,  rozmanitost brněnského turnaje odvážně doplnili borci ze Zlína. Jaké bylo naše nadšení, když na schůzku trenérů opožděně dorazil zástupce Olomouce se zprávou: Máme dva a dva !... hráče. Srdcaři z Hané tedy doplnili týmy kterým se nedostávalo hráčů a turnaj mohl začít. Hrálo se systém každý s každým na 2x8 minut.

První zápas odehráli Black proti RA, naši pěknou hrou nedali soupeři šanci a jasně zvítězili. Další zápas svedl proti sobě naše Orange a Black. Blek narazili na tvrdou obranu Orinž, kteří jim nedali ani centimetr hřiště zadarmo a velmi nás potěšil jejich bojovný výkon. Orange pak svedli tvrdý boj s borci se Zlína, ve kterém měl bohužel "větší" soupeř navrch. Black si následně poradili s dotírajícím Dragonem a Orange se stejným soupeřem jen těsně prohrál. V závěru turnaje pak remizoval Black v dramatickém souboji se Zlínem a Orange přehráli tým RA Brno.

Musíme říct že nás velice potěšil progres týmu Orange, který se lepšil zápas od zápasu a předváděl bojovnou a pěknou hru dopředu. Někteří hráči si předplatili vstupenku do druhého týmu. Black se předvedl rychlou hrou, hráči spolu už komunikují, ví o sobě a dokonce v autovém vhazování překvapili soupeře sehraným signálem..

Turnaj se nám vydařil, počasí vyšlo, Prezident klubu V.V. se dmul pýchou. Bohužel ve sledu událostí kolem C 19 to asi byl byl letos turnaj poslední. A nejen turnaj, veškerá opatření kolem pandemie nás nutí omezit i tréninkové aktivity.

Děkujeme rodičům přátelům a fanouškům za podporu a těšíme se snad co nejdřív zase venku na hřišti.

Sledujte web a fcb kde budou aktuální informace o dění v klubu.

Rugby Zdar!

R+P+M