23.09.2021

Turnaj jaký svět neviděl
V sobotu jsme konečně vyrazili směr okres na severu, na naší oblíbenou 2,5 hodinovou cestu směr Havířov. Na sraz v krásných 6:30 dorazilo 18 bojeschopných borců a borkyň takže jsme mohli sestavit 2 týmy, klasicky Black and Orange. Nalodili jsme se do busu našeho nového touroperátora BUBUBus, ano strašíme soupeře již při příjezdu a vyrazili jsme na sever.

Po příjezdu do největšího českého města, které není krajské a dokonce ani okresní, jsme naběhli na lehce škvárou vyspravený pažit, což nás nemohlo rozhodit, natož v nás evokovat myšlenky že zde ještě včera byl lunapark viz. vedle složený kolotoč s labutěmi. Ani nás nemohlo rozhodit že místním došel papír v tiskárně a my vlastně ani nevěděli kdo s kým hraje. Ani nás nemohlo překvapit že rozhodčí neměl míč a nevěděl vlastně kde je…

Místní pro naši kategorii vyčlenili dvě hřiště a maláči se odstěhovali na vedlejší kolbiště, tímto tahem se snažili pořadatelé o urychlení celého turnaje což jim málem vyšlo. Hrálo se na 2 skupiny A+B. Ve skupině A tým Orange narazil postupně na Zlín, Olomouc a Mariánské Hory. Ve skupině B tým Black narazil na Vyškov, Havířov, Dragon a  RA Brno.

Orange ve své skupině začalo vítězně a svými výkony se propracovalo do bojů o 3. místo, což bylo parádní, když vezmeme v potaz že je to tým vesměs z nováčků z U10! Black a jeho matadoři prošli skupinou bez porážky a zajistili si účast ve velkém finále. Tyto výsledky však byly dlouho neznámé a tajné, hlavní sčítač se nemohl dlouho dopočítat, až pomocí utahaných trenérů jsme se dopídili výsledku. Tím však vzala za své časová výhoda a pokus o urychlení turnaje…

Nakonec vše hlavně pro barvy RCB dobře dopadlo Orange po lehce odevzdaném boji prohráli s Olomoucí 0:4 a zajistili si nepopulární bramboru. Jejich výkony jsou však velkým přínosem do budoucna a my se budeme  snažit aby to nebyl jen jeden výstřel do tmy. Black svedl velice vyrovnaný souboj s hráči Zlína, v kterém až v závěru rozhodla v náš prospěch technická pětka. Zvítězili jsme 4:3.

Škoda že velké finále sloužilo jako školení rozhodčích, tudíž drobné chybky sudího dělaly zápas velice dramatickým a hráčům i trenérům málem praskly žilky v očích. Nakonec jsme slavili krásné výsledky, těšila nás hra a příští týden hurá na Okres na severu vol. II, tentokráte směr Mariánské Hory.

Děkujeme fanouškům a rodičům za přízeň.

Ragby zdar!!!

R+P+M