08.10.2021

ORF 4
V sobotu 2. října jsme se vydali na dlouho očekáváné celostátní měření sil do Olomouce, na Olomouc rugby festival. Cesta uběhla rychle v poklidném režimu za vůně řízků a buchet.

Jako první vystupovala naše skupina na Polytechnické škole, již tradičním místě klání kategorie U12. Stihli jsme to tak akorát, abychom si s trenéry sjednotili pravidla, „protože my na Moravě to hrajeme takhle a my v Čechách zase takhle“, takže se bude hrát v devíti, s auty 3+3, 1x9minut. Byly nalosovány dvě skupiny, každá měla své hřiště.

My měli ve skupině B: Petrovice B, Spartu, Tatru, Zlín, Olomouc a Slavii takže samá velká jména. Obhlédli jsme soupeře a až na známé vyjímky jsme zjistili, že jsou na tom všichni velikostně tak nějak stejně a vrhli se do turnaje. Na rozehřátí nám připadl soupeř z Petrovic a jeho béčko, které jsme poctivou hrou dopředu porazili 5:0. Následující boj s velkým rivalem ze Zlína potvrdil, že letos hrajeme s tímto soupeřem vyrovnané zápasy, tudíž remíza 2:2 nikoho nepřekvapila. A posledním soupeřem před obávanou polední obědovou pauzou bylo mužstvo Sparty. Zápas byl napínavý, se šťastným koncem pro nás v podobě výhry 2:1.

Následovala tradiční řízková pauza a tušení, že po obídku budeme trochu ospalí a unavení… Obavy se kupodivu nenaplnily a hned v prvním utkání jsme si poradili s dobře hrajícími domácími borci 2:1. Poté nás čekal asi nejtěžší soupeř naší skupiny, celek Tatry, který doposud podával podobné výkony jako náš tým a měl perfektně sehraný útok. V dramatickém souboji jsme uhráli remízu 1:1 a je fakt, že to bylo jedno z nejhezčích utkání naší skupiny, výsledek jsme brali všemi devíti. V posledním utkání skupiny jsme se střetli se Slavii a trochu se projevila únava hráčů z fyzicky náročného předchozího programu, soupeři jsme dávali vlastními chybami šance a finální skóre tak bylo 2:2. 

Po sečtení bodů a položených pětek nás výsledek 15:7 poslal z druhého místa skupiny B do semifinále proti favoritovi soutěže celku Říčan, se kterým jsme kupodivu drželi krok a neustále lovili zbytky sil, protože soupeř každou naší chybku trestal. Nebýt těchto drobností, mohli jsme pomýšlet i na postup do bojů o zlato. Výsledek 3:0 pro soupeře nás však poslal do souboje o bronzovou medaili.

V utkání o obhajobu bronzu z minulého ročníku se nám postavil celek Petrovic A. V dramatickém zápase plném osobních soubojů jsme bohužel nepřiklonili štěstí na svoji stranu a podlehli těsně 2:1. Obhajoba nám tedy proklouzla mezi prsty a zbyla na nás nepopulární brambora.

Tým nás potěšil bojovností, neustálou chutí hrát dopředu a škoda malých chybek plynoucích z nervozity, nebo z únavy i frustrace z práce některých rozhodčích. To ale musíme hodit za hlavu a pokusit se o odvetu za 14 dní v Praze.

Díky za podporu všem fanouškům a rodičům

A těšíme se na další zápasy

Ragby zdar!!!

R+P+M