13.10.2021

Vítězství v bouřlivé zlínské atmosféře
V sobotu 8. října jsme v pohodovou ranní hodinu vyrazili na další moravský turnaj, směr Zlín. Podařilo se nám sestavit dvě plnohodnotná mužstva, Black and Orange a těšili se, jak si turnaj užijeme.

Po příjezdu, asi cca 30 minut před začátkem turnaje, jsme trochu znejistěli, protože hřiště, byť s krásně udržovaným pažitem, neneslo žádné náznaky, že by na něm mělo probíhat turnajové klání. Nakonec se několikrát přeměřovalo, přeskládávalo, až jsme se ustálili na přijatelných rozměrech. To, že se nám letos vyskytuje na turnajích takový nešvar, v podobě nedostatku papíru, inkoustu, nebo tiskárny, anebo prostě všeho, už snad ani nechceme rozepisovat, to je nápad na úžasný podnikatelský záměr…

Se skluzem asi 15i minut začal turnaj rozdělený na dvě skupiny. Posléze však pořadatelé opět začarovali, přeskupili a vydali třetí verzi rozpisu. Nicméně tým Black se potkal překvapivě ve skupině s RA Purple, Ostravou, Vyškovem a nechceme spekulovat proč. Tým Orange měl Zlín, Dragon, RA Gray, Olomouc.

Orange začal s Dragonem a nic netušící zelené zatlačil a udolal 2:0. Následoval Black s Akademií s nekompromisním výsledkem 8:0 pro naše barvy. Orange následně po bojovném výkonu a spoustě skládek těsně podlehl 1:2 Olomouci. Black kontroval výhrou proti Ostravě, kde se trochu natrápil, ale nakonec vyhrál 3:0. Orange pak nastoupili proti domácímu Zlínu a těsnou prohrou 2:3 ukázal, že se opravdu nebojí. Utkání Black vs. Vyškov bylo dlouho hodně vyrovnané. První pětku položil s jásotem, že je to konečně tam (a teď už je jedno kolik nám jich nasypete) soupeř a utkání nakonec dopadlo naší těsnou výhrou 3:2. Orange se na závěr vrhl na RA Gray a rozhodl utkání pro sebe poměrem 5:1. Díky horšímu skóre pak zakončil turnaj soubojem o 7. místo, v kterém proti RA Purple s přehledem zvítězil 5:1.

Black čekalo finále s domácím Zlínem a kulisa na hřišti spíš připomínala boj o trofej Webba Ellise, než klání v kategorii U12. Za mohutné divácké kulisy domácích fanoušků, kterým zdatně konkurovala bystrcká ekipa dětí všech kategorií, se naši svěřenci nenechali rozhodit a trpělivou prací v obraně i útoku, skládkami a hrou na křídla udolali soupeře poměrem 3:1.

Turnaj se nám tedy náramně vydařil, hlavně tým Orange nás velice potěšil a je vidět, že to co děláme v tréninku se konečně zúročilo i ve hře. O dalším víkendu nás čeká mezinárodní turnaj PYRF v Praze, kde budeme chtít napravit porážku z ORFu. 

Díky všem fanouškům, rodičům a přátelům za podporu a těšíme se příště.

Ragby zdar!!!

R+P+M