20.10.2021

Pyrffovo vítězství
V sobotu 16.10. jsme po roce konečně vyrazili směr Praha, na celostátní a i v době před covidem mezinárodní turnaj PYRF (Prague Youth Rugby Festival). Naše kategorie U12 zakotvila v RK Petrovice. Cesta proběhla rychle ne však zběsile a konečně jsme zjistili, jak se jezdilo v dřevních dobách dálnice D1 těsně po jejím slavnostním dokončení.

Počasí nám přálo, dopoledne bylo chladněji, ale místy prokukovalo sluníčko takže, ideál. Hrálo se na třech hřištích: A, B, C dle pravidel ČSRU pro mládež U12 na podzim. My jsme byli ve skupině A strategicky blízko hlavní budově, šatnám a bufetu.

Jako první soupeř se nám postavil tým z Přelouče, se kterým jsme ještě nehráli a nevěděli co čekat. Naši borci ale nezaváhali a s neznámým soupeřem zametli 4:1. Další zápas proti Olympu jsme díky skvělé útočné hře vyhráli 5:2. Následoval boj s týmem Tatra B. Bylo to napínavé, ale soupeře jsme přetlačili 3:0. Domácí tým Petrovic nám dělal velké potíže, nedařilo se nám překonávat jejich trpělivé obránce, nakonec to pro nás skončilo těsnou prohrou 0:1 a mrzelo to hodně, protože o postup do finále o 1.-3. místo bylo potřeba vyhrát skupinu. V posledním utkání jsme si trochu spravili chuť výhrou 3:0 nad Slavii.

Čísla hovořila jasně, těsně nám uniklo finále o 1.-3. místo a nám nezbylo nic jiného, než po obědě naše svěřence namotivovat aspoň k boji o nepopulární bramboru a nejlepší moravský tým.

Prvním soupeřem se nám stal stále se zlepšující tým Vyškova. Náročný boj rojem na obě strany vyústil v zaslouženou remízou 2:2. Následoval rozhodující zápas proti týmu AMMOR, kde jsme potřebovali dát co nejvíce bodů. Neznámého soupeře jsme se nezalekli a vyhráli 4:0, díky lepšímu skóre jsme se tak „radovali“ opět jako na ORFu z 4. místa a zároveň z titulu nejlepšího týmu z Moravy.

I když mezi plejery panovalo zklamání, nám se výkon líbil a rozhodně jsme ostudu neudělali. Jako pokaždé je stále co zlepšovat a i prohry nás budou posouvat dál. 

Děkujeme všem hráčům za předvedený výkon, máme z vás radost. Díky také všem rodičům a přátelům za podporu.

Letos to již vypadá jen na poslední turnaj v Přelouči, kde jsme ještě nebyli, a tak to bude jistě zajímavá zkušenost.

Ragby zdar!!!

R+P+M