Brno Rugby Cup a mnohovesmír šílenství

11.05.20227 – 8 . května 2022 se odehrála historická událost, tři brněnské ragbyové kluby spojily síly a uspořádaly Mezinárodní turnaj mládeže v kategoriích U8 – U14.

Naši kategorii U12 se zhostili pořádat kolegové z Ragby akademie Brno, byla to pro ně premiéra v pořádání akce takové velikosti. Akademikům nemajíc vlastního hřiště, poskytl náš klub pomocnou ruku a turnaj se tak odehrál v naší oranžové kleci. Netradičně v neděli ráno tak odstartoval v 10.00 hodin původně mezinárodní turnaj, který deklasovala nepřítomnost hráčů z nedaleké Vídně, takže jsme si udělali takové malé MČR. Nakonec se sešlo 15 týmů, z toho 6 Moravských a 8 z Čech, navíc jeden Českomoravský Barbariens. 

My jsme postavili dva týmy zkušený BLACK a rozvojový ORANGE.

ORANGE nastoupil v základní skupině A. První soupeř Tatra A byl na rozjezd hodně velký kalibr, ale kluci a holky se snažili co mohli. Dobře nahrávající a skládající soupeř nám však naložil pět pětek a bylo hotovo. Následoval souboj s týmem složeným z ostatních týmů Barbariens, se kterým se nám dařilo držet tempo a byli jsme kousek od položení. Nakonec to byla bezbodová remíza 0:0.

Posledním týmem ve skupině byl náš městský rival Dragon, zápas jsme měli slibně rozehraný, několik útoků do pětkoviště skončilo bez podpory ztrátou míče a nakonec nám soupeř dal jen jedny body, prohra 0:1 hodně mrzela.

BLACK nastoupil ve skupině C. Na rozjezd si naše „hvězdy“ smlsly na Pragovce B 5:0, ale výkon to byl takový ospalý, jakoby jsme snad měli už celý turnaj vyhrát. Následoval vyrovnaný souboj s týmem Petrovic A, obrana i útok předváděly super výkony. Jako první jsme položili body, ale byly po hříchu poslední, což nás mělo posléze mrzet. Soupeř nepolevil, v poslední minutě skóroval a srovnal na konečných 1:1. A to byl poslední zápas ve skupině, kde jsme měli bodově stejně jako Petrovice A, ty však měly více položených pětek (o jednu!) a odsunuli nás do skupiny o 5.- 8. místo.

Následoval oběd, obligátní šnicl + kaše + limo gratis a hodina pauza. Naši starší hráči už mají celkem zvládnutou tuto šniclanabázi, což se o mladších a nezkušených borcích nedá s jistotu říct.

V týmu ORANGE tak nastala ospalá finálová akce, která se bohužel katastrofálně podepsala na výsledcích:

ORANGE x Zlín 0:4 , ORANGE x Praga B 0:4, ORANGE x Tatra B 0:6

Mrzí nás, že jsme si nedali ani jednu jedinou pětku za celý turnaj, byť hlavně ve skupině k ní bylo hodně blízko. Čeká nás hodně práce ve všech oblastech. Konečné 12. místo tak byl vlastně takový malý úspěch.

BLACK po obědě nepostihla tak fatální ztráta formy, takže jsme nakonec uhájili aspoň 5. příčku. Mrzelo to hodně, napovídá nám to jediné, pro příště dávat body co nejvíc to jde.

BLACK x Praga A 1:0, BLACK x Dragon 2:0 , BLACK x Olymp 5:0

Turnaj to byl náročný, všichni odvedli super práci a díky za předvedený výkon.

Víme na čem pracovat, a tak doufáme v hojnou účast na trénincích ať se můžeme zlepšovat.

Díky rodičům a přátelum za podporu, speciální dík Staňovi.

Rugby zdar!

R+P+M