26.05.2022

Cesta z města

Netradičně v neděli jsme vyrazili již podruhé na zkušenou do Přelouče. Minuloroční generálka se co se týče cesty  zapsala do zlatého fondu RCB. Letos se naštěstí již neopakovala dramatická pouť centrální Vysočinou a následný kolaps minibusu, řidiče i vedení zájezdu cestou zpět. Letos jsme měli k dispozici kočár hodný našeho výběru a cesta tam i zpět proběhla naprosto bez chyb, nebudeme-li počítat hudební vystoupení tria Trťa, Vrána, Urban.

V Přelouči nás přivítalo hezké počasí a dobrá nálada pořadatelů, kteří byli překvapení, že jsme opravdu přijeli. Překvapením i pro nás byla hojná účast týmů z Moravy, kdo byl v sobotu na severu hrát nevíme.

Pořadatelé měli nachystaná čtyři hřiště a turnaj byl rozlosován do tří výkonostních skupin:

A kde hrál náš BLACK, zde bylo 6 týmů - odehrají se první dvě kola - čas 2x14 minut.

C kde hrál ORANGE, zde bylo 6 týmů - standardní rozlosování pro 6 týmů - tedy každý s každým, 2x7min.

Pro naše borce z Black byla délka hrací doby jakousi první zkouškou před vstupem do vyšší kategorie a sami jsme byli zvědaví, jak takovou porci minut zvládnou, protože ruku na srdce, naše kondička není pořád tam kde by jsme si ji přáli mít.

Na úvod jsme se postavili týmu Pragy a byl to vyrovnaný souboj, kde dlouho bylo skóre nerozhodné. Až v posledních minutách se nám podařilo dát vítěznou pětku. Zápas tedy skončil výhrou pro Black 2:1. Po asi dvouhodinové pauze nás čekal další těžký soupeř a to Petrovice. Zápas byl taktéž vyrovnaný, snad i díky únavě kupily chyby obě mužstva, takže konečné skóre 3:3 bylo odměnou pro oba týmy. Tím učast týmu Black skončila a ti co měli dost sil se ještě zapojili k spoluhráčům do Orange.

Jeli jsme hlavně porovnat se s pražskýmy kluby a jaké bylo naše překvapení, když Orange narazil v prvním utkání na Dragon, kterému podlehl 2:8. Pak jsme si spravili chuť vítězstvím nad Petrovickými Tsunami 8:1. Následovalo další překvapení a prohra s hráči Akademie 0:6. Na závěr jsme deklasovali tým Olymp C 12:0 a bylo hotovo.  Proti bystrckému turnaji před týdnem to bylo mnohem lepší ragby a konečně jsme dávali body. Pochválit musíme i za přístup ke hře.

Odjížděli jsme s pocitem dobře odehraného turnaje kam se zase rádi vrátíme. Samozřejmě jako vždy nesmíme usnout jak se říká na vavřínech a dál makat a zlepšovat se.

Tento týden jedeme na mezinárodní turnaj do Italského Parabiaga a bude to takový velký test před MČR, které nás pak po návratu čeká v Praze. Tak nám držte palce.