Jak jsme jeli do Prahy

07.06.2022Tak je to tady! 4. června jsme se vydali na dlouhodobě očekávané MČR do Prahy, tentokrát na hřiště RC Tatry Smíchov. To jsme ovšem ještě netušili, jaké skvělé příhody a anabáze nás čekají. Vyjeli jsme na čas v 7:15 směr Praha a záhy jsme začali tušit, že dnešní jízda bude tak nějak jiná. 

První překvapení nás čekalo v podobě sprchy ze stropních panelů autobusu, která vzbudila velice nedůstojně vepředu sedícího prezidenta VV. Asi nám firma Šafařík chtěla naznačit, ať se sakra už probereme. Druhé překvapení byl náš časový skluz. Jelikož jsme nejdříve zajížděli do Říčan s U10, a pak ještě do Petrovic s U8, rázem se nám náš plán přípravy na turnaj smrskl na dvacet minut s tím, že jsme tým do dresů převlíkli ještě v buse a sestavu šéftrenér hlásil na zadních sedačkách.

Na hřiště jsme vlétli akorát v čase zahájení prvního utkání. Naše skupina byla v tomto složení: Říčany, Sparta, Přelouč, AMMOR.

Začali jsme proti týmu z Přelouče a měli jsme trochu ospalý rozjezd, málo jsme skládali, ale nakonec nám výkon stačil na výhru o prsa - 4:3. Dalším soupeřem byl AMMOR a tady jsme asi propásli šanci jít do dalších fází turnaje. Výhra 3:1 byla málo...Se Spartou jsme potřebovali vyhrát. Byla to vyrovnaná bitva s konečným výsledkem 1:1. A to nám nestačilo.

Posledním soupeřem byly silné Říčany. Nahecovaní jsme nastoupili k utkání a bylo se na co dívat. Soupeře jsme dlouho nepustili vůbec na naší půlku, nakonec však říčanští skórovali ze dvou individuálních akcí. Jedna z nich navíc byla hodně sporná, navíc nám nebyla uznána jedna pětka...Výkon jsme předvedli parádní, ale výhru 2:0 bral soupeř.

Sečtením výsledků jsme se opět o jedno položení nedostali do final 6... Strašně nás to mrzelo, letos se nám podobná situace zopakovala už asi potřetí, ale bohužel, je třeba hrát od první do poslední minuty naplno a dávat body... Následoval oběd a příprava na skupinu o 7.-10. místo.

Tato skupina byla takový malý moravský turnaj, vyjma Pragy jsme hráli s Dragonem a Vyškovem. A tak jsme to i pojali, prostě vyhrajeme vše!

V prvním utkání jsme potkali Pragu a díky vlažnému vstupu remizovali 1:1. Další na řadě byl Vyškov, který jsme zdolali těsně 1:0. V posledním utkání jsme porazili Dragona 3:0. Takže nakonec jsme splnili co jsme chtěli a odměnou nám bylo konečné 7. místo, tedy byli jsme druzí z Moravy, o místo výš skončili kamarádi z Olomouce, kterým tímto gratulujeme.

Všem moc díky za předvedený výkon, někdy to šlo lépe, jindy jsme se zbytečně připravili o šance. Ale tak to je, stále kráčíme vpřed a to je dobře. 

Pomalu se nám jarní část turnajů chýlí ke konci. Čeká nás ještě výlet do Olomouce a část týmu pojede na soutěž ve vzpírání ve Zlíně. Konečnou pak bude turnaj 18. června na Dragonu.

Díky všem za podporu a ragby zdar!!!

R+P+M