09.10.2022

Vítězný domácí turnaj!
Domácí turnaj se nesl ve znamení potvrzení výsledků z ORFu, tedy udržení pozice nejlepšího Moravského celku.
A-tým si vedl celý turnaj velmi dobře a víceméně plnil pokyny trenérů, takže přípravu na další větší celorepublikový turnaj PYRF lze prohlásit za úspěšnou. Všechny zápasy dopadly vítězně a finále proti neustále se zlepšujícímu Dragonu nebylo výjimkou, kdy vítězství 4:0 jasně potvrzuje, že na tom nejsme vůbec špatně a trochu jsme tímto napravili drobná selhání z předchozích turnajů.
 
Co se týče B-týmu, tak ten se snažil co to jen šlo a hned v prvním zápase potrápil A tým Dragonu, takže je jisté, že jsme na dobré cestě. Bohužel nás zde stále trápí problém neskládání, což jak víme, je základní dovednost a všichni ví, že kdo neskládá, nevyhraje. Naštěstí to neplatí o všech, protože Marek Wagner skládal co mu síly stačily, ale bohužel jeden hráč z devíti je málo. Směrem dopředu bych vyzdvihl výkon Dominika, který dělal dobré metry a položil i nějaké ty body. Kdyby do svých akcí zapojil občas i nějakou tu přihrávku, bylo by to občas účelnější, ale to je opět věc na které budeme pracovat. 
 
Nicméně jsme rádi, že jsme měli dostatek hráčů a mohli postavit dva týmy, protože v předchozích turnajích nás trápil počet účastníků, kdy šestnáct hráčů je málo na dva týmy a na jeden je to zase moc, zvlášť když potřebujeme, aby všichni odehráli co nejvíce času.
 
Aktuálně nás čekají poslední dva turnaje.  PYRF, kde bude nominována cca 14ka hráčů - o nominaci se bude rozhodovat i na pondělním a středečním tréninku, takže očekáváme hojnou účast motivovaných ragbistů a ragbistek.  Další týden pak vyrazíme do Zlína, kde by bylo super, kdyby byla účast hráčů minimálně tak dobrá jako na domácím turnaji, abychom mohli postavit opět dva týmy a každý si zahrál tak jak potřebuje, tedy na max, protože i na turnaji se učíme a je to nejlepší trénink.
 
AVE RCB
RN