20.10.2022

Sedm vítězství stačilo jen na deváté místo...
Na PYRF jsme vyrazili s cílem obhájit pozici nejlepšího Moravského týmu, což se nám bohužel nepovedlo.

V prvním zápase nás čekala Přelouč, pohodově jsme došli k výhře 3:0, možná až moc pohodově, protože nějaké body navíc by se v závěru hodily. Druhý zápas = první a jediná prohra turnaje se Spartou, kdy stále se opakující hloupé chyby a rozhodnutí nemohly znamenat nic jiného než prohru 0:1.
 
Třetí zápas a nejtěžší soupeř skupiny Petrovice. Zápas jako úplný opak předchozího zvládáme a vítězíme 1:0 po vynikajícím výkonu, kde jsme celý zápas Petrovice nepustili na naši polovinu hřiště a v podstatě jsme skoro pořád útočili. Jediné body byly položeny ukázkovým způsobem, kdy identickou akci jsme v předchozím zápase proti Spartě nesmyslně promarnili... Skóre bylo sice těsné, ale tlak byl opravdu celý zápas a vyššímu rozdílu bránila kvalitní obrana soupeře.
 
Před čtvrtým zápasem jsme věděli, že budou velmi pravděpodobně rozhodovat položené body, takže na Vídeň jsme šli s cílem vyhrát o co nejvíce To se bohužel nepovedlo a byli jsme rádi, že jsme zápas otočili z 0:1 na konečných 2:1, byť naše body byly opravdu ukázkové a hráči, kteří se na nich podíleli vzorným dodržením základních pokynů, zaslouží pochvalu. V posledním zápase skupiny nás čekalo béčko Pragy, které celou skupinu hrálo srdnatě a kupodivu velmi dobře bránilo v předchozích zápasech. Utkání patřilo znovu k těm, za které patří našim svěřencům chvála, protože po minutě hry jsme vedli 2:0 a šli za malým zázrakem, kdy jsme potřebovali dát 6 bodů na 2. místo ve skupině, nebo 7 bodů na 1. místo. I přes nekompromisní, kvalitní hru jsme zvítězili "pouze" 5:0.
V základní skupině jsme z pěti zápasů čtyři vyhráli, stejně jako týmy Petrovic a Sparty, které byly v součtu o 1 a 2 pětky před námi, takže odpolední program nás poslal do skupiny, kde se bojovalo o 9. až 12. místo z 22 účastníků.
 
Hned v prvním odpoledním programu nás čekal náš městský rival z Cacovic, se kterým jsme si poradili ve výsledku 3:0. Druhý zápas proběhl opět v duchu dobré hry a kvalitního nasazení, kdy vítězíme 6:1 nad společenstvím AMMORu. Trenéry potěšila zejména dobrá obrana, například jsme se cca minutu bránili na vlastní brankové čáře vytrvalému útoku soupeře a kvalitním vybíháním a agresivitou jsme zamezili položení dalších bodů. V posledním zápase nás čekal zahraniční soupeř Luxembourg. Asi nejtvrdší zápas dne vítězíme 1:0 po opravdu těžkém boji na již rozbahněné ploše petrovického hřiště.
 
Výsledné 9. místo je pro nás tedy trochu hořké, protože z osmi zápasů jsme sedm vyhráli, ale bohužel to nestačilo.
Chvilkové výpadky koncentrace ve dvou zápasech (Sparta - opravdu slabší soupeř než Petrovice, Vídeň) nás posunuli v turnaji pod Vyškov a Akademii a je tedy vidět, že je stále na čem pracovat.
 
Naopak je potřeba tým pochválit za výkon v zápase s Petrovicemi a Luxembourgem, kde opravdu bylo na co koukat a důsledné plnění pokynů, bojovnost a chuť hrát vedli k cenným vítězstvím.
 
Zůstáváme pevní a jdeme dále!
 
AVE RCB
RN