07.11.2022

Vídeňský valčík se tančil dle not RCB!

V sobotu 5. listopadu nás čekal podzimní zahraniční turnaj. Všech 18 hráčů, plných očekávání, se nalodilo do patráku a vydali jsme se do rakouské metropole. Nahlášeny jsme měli dva týmy s názvy Bystrc1 a Bystrc2. Mělo se hrát 7 na 7, ale počet hráčů nebyl jistý, protože ve stejných pravidlech pořadatel stanovil mlýny 5 na 5. Hned po příjezdu jsme zaujmuli travnatý plácek za hřištěm, kde se hráči začali převlékat. Když si mě zavolali pořadatelé, s údivem jsem zjistil, že už jsme měli být na hřišti. Domácí byli tak laskaví, že nám první zápas Bystrce2 přehodili, ale zároveň mi bylo sděleno, že mužstvo Bystrc1 začíná za tři minuty. Takže pro první zápas Bystrce1 platilo, že kdo měl dříve obuté kopačky, tak hrál v základní sestavě.

Ještě rozespalí z autobusu jsme nastoupili jako Bystrc1 do boje s domácím Donau2 Vídeň. Vzhledem k nerozcvičení zápas skončil těsnou výhrou 1:0 a tím se odstartovala spanilá jízda Bystrce1 až k celkovému vítězství, kdy jsme postupně dále zdolali Zlín, Celtic a ve finále Babice s celkovým skóre 14:1. Tým Bystrc2 také srdnatě bojoval a s jednou výhrou a třemi prohrami skončil na osmém místě.

RA Brno 1:6

Tímto jsme zakončili rok 2022 plný víkendových turnajů, ale nečeká nás zimní spánek, nýbrž zima se spoustou tréninků na umělce za Boby a v tělocvičně, kde budeme zlepšovat kondičku. Pokud se podaří, tak bychom rádi během zimní přestávky uspořádali mini derby turnaj s Akademií a Dragonem na umělce, ale to je zatím v jednání a záleží také na počasí.