29.04.2019

Skvělý víkend starších žáků!

Před víkendem jsme řešili dilema, zda odehrát ligu v Praze proti Tatře, nebo se zúčastnit tradičního Dragon cupu v Cacovicích. Nakonec jsme se dohodli s trenéry Tatry a vedením turnaje a ligový zápas hráli na domácím hřišti v neděli ráno.

Sobotní část turnaje jsme zahájili po obědě utkáními ve skupině. Postupně jsme vyzvali soupeře z Babic, ukrajinský tým z Kyjeva a Zlín. Všechny zápasy jsme odehráli zodpovědně, žádné prospané začátky se nekonaly a po zásluze jsme vždy zvítězili bez obdržené pětky.

V neděli ráno nás čekal těžký soupeř z Tatry Smíchov. Na podzim nás dokázal potrápit pestrou hrou plnou kopů. Tentokrát jsme začali od první minuty naplno a skóre začalo narůstat v náš prospěch. Několik krásných akcí zakončených pětkou předvedl útok, rojníci dokonali dílo zkázy a po výhře 46:7 jsme se přesunuli na Dragon dohrát zbytek turnaje. Prvních dvanáct minut zápasu se nám počítalo do tabulky, díky výhře 5:0 jsme vyhráli skupinu a v semifinále potkali domácí Dragon.

Zápas jsme po nepříznivém průběhu dokázali otočit a postoupili do finále. Tam na nás čekala ambiciózní Praga. Díky geniální rošádě na jednotlivých postech jsme eliminovali největší hrozbu soupeře, rychlonohé křídlo, které nám v ligovém zápase dělalo velké problémy. Tentokrát ho dostalo na starosti skvělé duo našich rváčků Kostič s Pitbullem, kteří ho nenechali nadechnout a zápas mu zcela znechutili. Hráli jsme od začátku aktivně, ale přemíra snahy nás nutila k přestupkům, které rozhodčí hodnotil jedním trestným kopem za druhým. Po obdržené pětce z nás nervozita spadla a zápas jsme dovedli k remíze 10:10.

Následovalo prodloužení pět minut, ve kterém jsme jasně dominovali a bylo otázkou času, kdy se prosadíme. To se bohužel nestalo a o vítězi turnaje musely rozhodnout kopy na háčko. Rozhodčí zvolil vzdálenost pro kopáče cca 30 metrů, což by za silných poryvů větru neprokopli, dle vlastních slov, ani místní prvoligoví hráči a reprezentanti. Nervy pracovaly, větry duly, šiška míjela konstrukci o centimetry, slabší povahy omdlévaly, až Mara a zlatá noha Paťa dovedli tým k cenné trofeji.

Chceme poděkovat hráčkám a hráčům za přístup a nasazení a našim skvělým fanouškům za neutuchající podporu.
V neděli hrajeme doma velmi důležitý zápas se silnou Spartou. Výkop 12:30, následuje utkání mužů RCB.