Úspěšný turnaj v italském Rovatu
20.05.2019Letos jsme opět vyrazili na turnaj do italského Rovata. Opakoval se tradiční scénář, ve čtvrtek večer odjezd, pátek u Lago di Garda, sobota a neděle hraní. Tentokrát nás oproti loňsku čekalo zcela jiné počasí, jezero mělo cca osm stupňů, takže koupačka byla jen pro pár nejvěrnějších následovníků sajtny zpod bystrckýho mostu. Obligátní procházka k hradu, gelato a betlex. V sobotu přesun do Ospitaletta, kde jsme odehráli základní skupinu. 

Jako první nás čekali domácí Rugby Franciacorta. Začali jsme hlavou v autobusu a přes veškerou snahu jsme o konverzi těsně prohráli. S dalším soupeřem, TUC Rugby z Francie, jsme nastoupili lépe a přes houževnatý odpor zvítězili. Poslední zápas skupiny proti Rugby Tradate dopadl opět lépe pro nás. Počáteční zaváhání nás bohužel posunulo do nedělní skupiny o 5. až 8. místo. Ošetřili jsme četné bolístky a šli fandit našim úžasným holkám. 

V neděli, za hustého deště, jsme začali na hřišti v Rovatu boje o celkové umístění. Bylo vidět, že druhé týmy z ostatních skupin se nedaly otrávit a všichni se chtějí o páté místo poprat. Na těžkém terénu jsme hráli dva zápasy za sebou. Silné soupeře z Monzy a Firenze jsme s vypětím všech sil porazili. Po půlhodinové pauze, strávené v šatně na rozehřátí, nás čekal poslední sok v boji o páté místo, CUS Rugby Milano. Tvrdě hraný zápas v bažině překlopil na soupeřovu stranu úžasný výkon milánské útokovky, která nás přesnými kopy držela pod stálým tlakem. 

Celkově jsme skončili na skvělém šestém místě. Opět jsme si ověřili, že jsme schopni hrát s kýmkoli a poráží nás většinou naše vlastní chyby. 

V neděli odpoledne přivítáme v semifinále ligy Pragovku. Těšíme se. Přijďte nás podpořit!

Rugby zdar!