18.05.2020

Příjemný sobotní trénink a přátelák se Zlínem

Karanténa a vládní opatření uzavřela skoro celý svět a poznamenala i naše ragby. Po zimní přestávce prodloužené čínskou chřipkou nám naše drahá vláda konečně dovolila sportovat, a potkávat se se soupeři i kamarády. Tuto sobotu jsme tak vyrazili poprvé v tomto roce s naší U14 na cesty. Před 94 lety sehrály první utkání v rugby brněnská mužstva, letos bylo první utkání sezóny na českých a moravských pažitech sehráno mužstvy RCB a Zlínem! Ještě, že existuje přátelství a kamarádství, které nám umožnilo domluvit společný trénink a následné přátelské utkání U14 ve Zlíně.

Počasí nám přálo, co nám nepřálo byl menší počet našich hráček a hráčů. Někteří nám přes zimu přešli k jiným sportům, u některých dlouhý pobyt doma a ztráta pravidelných návyků způsobil zatemnění mozku, takže na ragby přestali chodit a někteří jsou zraněni. Takže jsme směr Zlín jsme vyrazili v počtu sedmnácti všeho schopných a natěšených jedinců.

Napřed jsme absolvovali společný trěnink s našimi kamarády ze Zlína, rozdělen byl zvlášť roj a útok a pak to konečně přišlo! ZÁPAS. I když přátelák, tak my všichni víme, že v ragby přátelské zápasy neexistují. Trenéři se domluvili, že se bude hrát 3x15 minut, první třetina v počtu 15 na 15, druhá třetina 13 na 13 a poslední třetina opět 15 na 15.

Naše zahajovací sestava vyběhla v tomto složení:
Marco Szeremeta, Filip Navrátil, Filip Horváth, Jakub Nešťák, Tomáš Vaníček, Petr Majzner, Jan Bártů, Jakub Kincl, Mikuláš Rada, Ondřej Ciboch, Daniel Urban, Matěj Sodomka, Marie Stejskalová, Daniel Bodanský, Ivo Anderle a na střídačce na svou příležitost čekali Vojtěch Kuračka a Dominik Zajíc.

Na obou týmech bylo vidět, jak jim dlouhá herní pauza neprospěla, o to větší chuť do hry na nich byla znát.
Do druhé třetiny ve třinácti hráčích jsme sestavu trošku změnili, celou třetinu odehráli nováčci Vojta Kuračka a Dominik Zajíc, oba výborně.

Na poslední třetinu nastoupila opět základní sestava, únava na všech byla už znát. Výsledky v tomto případě nejsou důležité, ale pro ty co je potřebují: 20:5, 10:15 a 0:10, takže spravedlivá remíza 30:30, na branku se nekopalo.

Děkujeme našim kamarádům ze Zlína, panu rozhodčímu Liborovi Žilkovi za perfektně odpískané utkání a že nám přijel ochotně ve svém volném čase pomoc.

Bohužel jsme byli bez našich mlýnovek. Jedna je zraněná, druhá ochořela a ještě nám chyběl Šíša.
Nikomu se nic nestalo a my jsme se toto krásné sobotní dopoledne užili, za mne to bylo SUPER!