Na MČR 7 jsme skončili osmí
29.06.2020






Mistrovství ČR v sedmičkovém ragby se konalo v sobotu 27. června v Brně na Dragonu. Přihlásilo se do něj osm týmů: RC Brno Bystrc, RC Dragon Brno, RC Mountfield Říčany, RK Petrovice, RC Slavia Praha, RC Sparta Praha, RC Tatra Smíchov a RC Zlín.

Turnaj byl rozdělen do dvou skupin po čtyřech týmech. V naší skupině jsme měli RC Slavia Praha, RC Sparta Praha a RC Tatra Smíchov.

Vzhledem ke specifikaci sedmičkového ragby jsme na tento turnaj udělali výběr 12 hráčů + 2 náhradníků:

Anderle Ivo, Bártů Jan, Bodanský Daniel, Ciboch Ondřej, Dobeš Ondřej, Doležalová Eliška, Kincl Jakub, Navrátil Filip, Rada Mikuláš, Sodomka Matěj, Stejskalová Marie, Urban Daniel. Náhradníci: Kurečka Vojtěch, Majzner Petr.

Bohužel nejasnosti kolem nového elektronického informačního systému ČSRU, který nově spravuje i registrace hráčů, nepustily do hry Ondru Dobeše a Elišku Doležalovou. Ondra i Eliška elektronickou registraci mají, měli ale propadlou sportovní prohlídku. Na turnaj přinesli novou platnou, ale tato nebyla zanesena v elektronickém systému, jak by to správně mělo být. Vedení turnaje hráče proto do turnaje nepustilo, přestože rozhodčí řekli, že oni s tím problém nemají. Bylo by asi fajn vyjasnit kompetence, protože se jednalo o turnaj MČR, pořádaný ČSRU na hřišti Dragonu Brno. Pořádající klub je tak pouze v roli organizátora, který dává k dispozici hřiště a zajišťuje potřebný servis turnaje (lajnování, úklid, pořadatelská služba, zdravotní služba...). Jedinou autoritou, která může rozhodovat ve věcech sportovních, je zástupce ČSRU potažmo STK, nikoliv vedení turnaje stran organizátora, tedy domácího klubu. Věříme, že výše zmíněná lapálie je jen dětskou nemocí a daní za modernizaci našeho fungování, která do budoucna posune celé české rugby. 

Výsledky:

RCB - Tatra Smíchov 7:35
RCB - Slavia Praha 0:31
RCB - Sparta Praha 5:31

Ve skupině jsme skončili na posledním čtvrtém místě, a to znamenalo, že jsme hráli o 7 - 8 místo, naším soupeřem byli naši kamarádi ze Zlína, kterým jsme tentokráte podlehli 0:33.

To znamenalo, že jsme skončili na osmém místě, o jednu pozici jsme zlepšili umístění loňské U14.

Z našeho pohledu naše výsledky nejvíc ovlivnily dlouhodobé bolesti zad našeho rychlíka Daniela Urbana, který byl jediným autorem našich dvou pětek.

Zápasy s Tatrou a Spartou byly hodně vyrovnané, naopak zápasy se Slavií, a hlavně poslední se Zlínem, se nám vůbec nepovedly.

Titul získali hráči Říčan, stříbro Tatra a bronz domácí Dragon.

Tento turnaj byl posledním, který jsme spolu s Tomášem Radou u U14 vedli. Každoroční trenérské rošády na RCB "převelely" Tomáše Radu ke kategorii U8 a mě do role fandícího otce a kritika.

Dámy a pánové, bylo nám ctí vás trénovat a jít kus cesty s vámi vaším životem.

Děkujeme.
 
Za trenérský tým
 
Slávek Anderle