Zahájeno! Starší žáci prohráli na Dragonu

16.09.2020


V neděli v 11:00 nastal den D, hodina H v nové sezóně. Do Cacovické klece jsme dorazili posíleni o Elišku, která vedla tým do boje proti Dragonu. Sestava byla oslabená o zraněné Messiho a Apatika a z rodinných důvodů nezúčastněného Ondry.  Roj: Jindra, Popo, Horvy, Vojta, Peťa, Filda, Havis, Body a Mara. Útok: Denis, Eliška, Domča, Prygl, Štěpa a Šéf. Připraveni byl Králíček a Táda, kteří se v průběhu zapojili do hry.

Utkání bylo premiérou na celém hřišti hlavně pro útočníky, kteří skoro všichni loni hráli za U12.

Zápas jsme zahájili aktivně a v prvních minutách jsme Dragon nepustili z jejich půlky. Bohužel se zanedlouho začala projevovat fyzická převaha soupeře a inkasovali jsme první body. Dlouho jsme pak odolávali typické rojové hře Dragonu, kde měli jasnou váhovou převahu.  Nezbylo nám než eliminovat jejich styl hry skládáním, dobrou hrou ve skrumážích a tvrdým bojem o míč, což bylo fyzicky velmi náročné. Ve hře nás však soupeř nepřehrával, ale doslova nás utloukl. Výsledek 31:0 pro domácí.

Celkově hodnotíme první utkání pozitivně, ctí nás velká bojovnost, vcelku dobré skládání a celkem dobré taktické vedení boje. Samozřejmě se objevily i chyby, na kterých musíme v průběhu podzimu a zimy zapracovat, např. zlepšit kopací techniku, stavění hluboké šipky, rychlost nahrávek a zlepšit pár drobností v útočné fázi hry.

Co nám ale hlavně chybělo, bylo překonání obrany soupeře průnikem ve hře 1 na 1, následované podporou a komunikací.

Na tom všem ještě zapracujeme a zlepšíme fyzičku. Potom půjde naše hra nahoru. Chce to „jen“ poctivě pracovat na tréninku a výsledky se dostaví!

M+Č+H+M+S