Do Zlína pro první pětku sezóny a motivaci

01.10.2020Na začátek omluva fanouškům, z důvodu onemocnění hlavního redaktora časopisu "oranžová vatra", zveřejňujeme naši reportáž o týden později :-):-).

V neděli 20. září jsme se scukli u našeho svatostánku RCB v 10:45, abychom se krátce po jedenácté hodině vydali na druhý (a doufejme, že ne poslední) zápas v nové sezóně U14 do Baťova Zlína. Nebylo nás mnoho, a tak jsme opět byli moc rádi za pomoc od Elišky Doležalové z našeho týmu děvčat.

Do cíle jsme (bez oblíbeného Jamese) dorazili cca ve 12:40, a tak jsme měli celkem dost času na převlečení se do "bojových uniforem", řádnou rozcvičku a naplnění bidonů vodou, protože bylo opět "vedro, jak sviňa". Do boje jsme měli sedmnáct hráčů, včetně kapitánky Elišky, a tak jsme postavili tuto sestavu: Horvi, Popo, Filip, Králíček, Jindra, Body, Havis, Mára, Eliška, Denis, Ondra, Šéf, Prýgl, Štěpán, Domča Z. Střídačka: Matěj, Táda.

Do utkání, které řídil mladý a nadějný Kevin Skaličan, jsme vstoupili dobře, hra byla celkem vyrovnaná, ale v průběhu se projevila síla soupeře v taktice "velkého hráče" v útoku, kterého jsme nedokázali zastavit a inkasovali jsme dvě pětky. Kladem byla naše první položená pětka v sezoně ke konci prvního poločasu po moc pěkné akci, kdy jsme tlakem na soupeře získali míč a po následné týmové spolupráci ji položil Štěpán.

Později v zápase se projevily naše (zatím) nedostatky ve hře roje i útoku (inkasovali jsme ještě tři pětky), které musíme na trénálech odstranit. Jde především o podporu hráčů v roji při průniku přes soupeře a dále zbytečné padání k zemi při prvním kontaktu se soupeřem. V útoku musíme zlepšit kompaktnost a aktivitu obrany a postup s míčem dopředu při útočení. Ale to vše půjde, hráče máme šikovné.

Pochvalu za utkání, které skončilo 33:5 pro domácí, zaslouží celý tým, ale vyzdvihnout musíme vazače Havise (nechal na hřišti vše), mlýnovku Elišku (hrála opět s přehledem a nasazením) a střídající křídla Matěje a Tádu, kteří jsou na ragby krátce, ale zahráli bez bázně.

Takže, vzhůru do trénování, ať na jaře potrápíme i týmy z Práglu. Ještě poděkování fandícím rodičům - super.:-)).

Za tým U14 Č+M+S+H+M.

Foto: Vladimír Stodůlka