Stalo se. Goliáš přeci jen porazil Davida

14.10.2020


V sobotu 3. října nás čekalo další podzimní utkání, tentokrát proti silnému soupeři z Čech, Rugby Clubu Mountfield Říčany. Podle absence na pátečním předzápasovém tréninku se zdálo, že velkou část týmu dostihl jakýsi "moribundus" a tím pádem, že nebudeme moct v sobotu sestavit ani celý tým, jak bychom si přáli.

V sobotu ráno však vyšlo sluníčko, zavládly takřka letní teploty a mnoho hráčů se nakonec jako mávnutím „prymusova“ proutku uzdravilo. Sešli jsme se těsně na hraně povinného počtu 15i hráčů a dokonce jsme si mohli dovolit "přepychovou" situaci, mít jednoho hráče navíc.

Sestava: Filip Navrátil, Petr Majzner, Mikuláš Rada, Daniel Bodanský, Štěpán Pípal, Denis Černý, Ondra Ciboch, Jan Drdla, Prokop Stodůlka, Jindra Mynář, Marek Fiala, Filip Horváth, Dominik Zeman, Tadeáš Komrska., Matěj Proček a jako jediná hráčka z řad něžného pohlaví Eliška Doležalová.

Utkání začalo v 11:00 hod. pod vedením zkušeného rozhodčího J. Jíši. Po výkopu následovalo krátké přetahování o míč, kdy ho svou bojovností získaly Říčany a během chvíle nám zasadili první ránu v podobě první pětky a proměněné konverze. Stav 0:7. Po burcování týmu z lavičky, ale také z početného fanouškovského kotle, se hráči snažili připravit na revanš. Bohužel pro nás si říčanský tým i nadále přesnou a rychlou hrou okořeněnou bojovností a chutí hrát udržoval herní kvalitu a bodový náskok se začal navyšovat jako když sledujete ručičku tachometru. Než jsme se nadáli, bylo už těžké něco udělat s výsledkem. Ale co bylo horší? Tým možná neměl na říčanské herně, ale tentokrát nám chybělo i to, co nás v mnoha podobných zápasech zdobilo, bojovnost až do konce byť prohraného zápasu. Mnohým chyběla chuť hrát, chyběl pohyb! Je však třeba poznamenat, že se mezi hráči našly i výjimky-jedinci, kteří chtěli se zápasem něco udělat. Nutno vyzdvihnout třeba Jindru za jeho příkladné skládky, Elišku  bojovnici, nebo výkon Mikuláše.

I tak musíme uznat kvality soupeře a s pokorou respektovat konečný výsledek zápasu:

RC Bystrcy : RC Mountfield Říčany 0:81

Náš tým byl složen převážně z nováčků kategorie U12 a dokonce z některých zcela nových tváří jako třeba Tadeáše nebo Matěje, který nám mimochodem předvedl parádní výkon. Jen tak dál Matěji!

Teď nás čeká "možná" poslední zápas podzimu s Tatrou Smíchov, a to v sobotu 10.října 2020. Avizujeme, že vlivem státních opatření byly pozastaveny všechny ragbyové soutěže s účinností ode dne 12. října 2020 od 00:00 hod. do dne 25. října 2020 do 23:59 hod.

Buďte zdrávi!

Za trenérský tým U14

Č+M+S+H+M

Foto: Patrik Svída