Rozkaz zněl jasně: RCB nesmí vyhrát!

29.11.2021V sobotu 13. listopadu jsme vyrazili na poslední letošní herní akci na turnaj, do pro nás brňáky hlavního města, tedy do Vídně. Již před odjezdem se začaly množit omluvenky, ráno to vypadalo dost bídně, pouze devět kusů a oslabený tým trenérů. Tentokrát jsme odjeli přesně na čas – neuhodnete, kdo z trenérů chyběl?! Po dohodě s realizačním týmem U12, který také jel, nám byli zapůjčeni starší hráči a hráčka z jejich kategorie – chlapi díky!

Turnaj jsme zahájili jasným vítězstvím nad RC Celtic Vienna 38:0. I druhý soupeř RC Stade Vienna nám nevydržel vzdorovat po celý zápas a vyhráli jsme 35:14. Zato závěrečný zápas proti RC Donau Wien stál za to. Už při nastupování jsme si všimli, že někteří hráči domácích mají na nohách stulpny ostatních vídeňských soupeřů a při bližším zjištění jsme nehráli proti RC Donau, ale proti jakému si výběru Vídně.  A paní rozhodčí, která vedla všechna utkání a až do tohoto utkání pískala velmi dobře a objektivně, v průběhu utkání, jak se zvyšoval tlak našich kluků, začala předvádět některé neuvěřitelné kousky, které nebyly dosud v pravidlech viděny. To neunesl bývalý rozhodčí a znalec pravidel Staňa a upozornil ji na to, že vymýšlí nová pravidla o výkopu z brankové čáry, které ještě  experimentálně nezkoušeli ani na jižní polokouli jak bývá zvykem, natož ve Vídni. Na to reagovala paní rozhodčí tím, že sdělila kapitánovi Jindovi, že se cítí tímto upozorněním diskriminována jako žena! Prostě rozkaz zněl jasně, Bystrc nesmí vyhrát, což se potvrdilo v závěru, kdy neuznala našemu mužstvu tři pětky. Utkání tak skončilo „zaslouženým vítězstvím“ domácích 7:5. Kluci byli dosti, slušně řečeno rozladěni, ale nakonec šli pozdravit soupeře i paní rozhodčí.

Všichni zúčastnění z U14: Domča L., Domča O., Táda, Mara F., Domča Z., Štěpa, Jindra, Ráďa a Mates podali velmi dobré výkony. Opory předvedly svůj vysoký standard a někteří opravdu překvapili svým velmi nadstandartním výkonem, speciálně „duo Dominik z první řady“.

Speciální dík pomocníkům z U12: Jandas, Tobi, Ritchie, Kristýnka, Trťa, Ozzy a Kapřík, kteří do týmu zapadli opravdu bez „bázně a hany“ a bojovali společně s celým týmem do poslední minutky. Navíc nebylo na nich vidět, herně ani nasazením, že jsou mladší. Díky kluci a slečno!

I když jsme dosti divně prohráli, my jako trenéři obou kategorií jsme měli z předvedené hry a výkonů našich svěřenců velmi dobrý pocit a těm, co se z různých důvodů nezúčastnili, „mlaďoši“ poslali jasný vzkaz: neflákejte se a poctivě trénujte, my jsme tady a jsme připraveni v případě potřeby vás nahradit!

Díky všem zúčastněným, byl to hezky podzimní ragbyový den!

2xM+S